PiS kolejny raz chce wycofać kandydata do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o Roberta Jastrzębskiego

Według Onetu PiS chce wycofać kandydaturę Roberta Jastrzębskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Jak podaje portal, posłowie namawiają osoby, które podpisały się pod wnioskiem o zgłoszenie prawnika, by wycofały swoje poparcie.

W rozmowie z Onetem potwierdził to Marek Ast, szef Komisji Sprawiedliwości. - To prawda, ale nie wiem, skąd taka decyzja - stwierdził

Robert Jastrzębski obok Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza jest kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej zamiast niego do TK kandydowała Elżbieta Chojna-Duch.

>>> Joanna Mucha: Propozycje kandydatów PiS do TK miały przykryć Banasia:

Zobacz wideo

Robert Jastrzębski podczas sporu o Trybunał Konstytucyjny wspierał stronę rządową i był wśród ośmiu ekspertów, na których opinię powoływał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekonując, że zmiany zaproponowane przez PiS są zgodne z konstytucją - informuje m.in. "Gazeta Wyborcza".

Komisja zaopiniuje kandydatury do Trybunału Konstytucyjnego

Zgodnie z planem w środę o godz. 17 ma rozpocząć się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Podczas obrad posłowie mają zaopiniować trzy zgłoszone do Trybunału kandydatury.

Więcej o:
Komentarze (127)
PiS kolejny raz chce wycofać kandydata do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o Roberta Jastrzębskiego
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 39 razy 37

  "W rozmowie z Onetem potwierdził to Marek Ast, szef Komisji Sprawiedliwości. - To prawda, ale nie wiem, skąd taka decyzja - stwierdził"
  Prezes traktuje swoich przydupasów jak tanie dziwki.Dziwce się nie tłumaczy, dlaczego coś się robi. I słusznie robi, bo oni są tanimi dziwkami.

 • sector23

  Oceniono 32 razy 28

  Sedzia Kryże! Sędzia Kryże! To nieco zapomniana i niedoceniana ostatnio, ale nieoceniona gwiazda PiS i jeden z ulubionych podnóżków prezesa. Albo może jakiś biskup, od prawa kanonicznego?

 • 13sw

  Oceniono 23 razy 23

  Najlepszą trójka kandydatów PiS do TK byliby Lenin, Stalin i Kaczyński.

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 22

  Może niech Pietrzaka dadzą: rozum wyparował, dowcip wyparował, zostało tylko chamstwo i pieniactwo - więc na ważną figurę pisowską się nadaje.

 • marywil2012

  Oceniono 22 razy 22

  żenujące przedstawienie pisich matołków.
  tk jest fasadowy i nie ma żadnego znaczenia od kiedy zaczął przy nim majstrować pis. z resztą żadna instytucja obsadzona przez pisiaków nie nadaje się do rządzenia. to wydmuszki obsadzone miernotami, które odgadują albo wykonują wolę prezesa. jak to wygląda w praktyce widzimy od 4 lat. jako że jednak pisowski wyborca jest niewykształcony i nie odróżnia prawa od lewa, to mu to zwisa.
  Gospodarka jednak nie zniesie tego burdelu prawnego, który stworzył pis.
  spadamy coraz bardziej rankingach i stajemy się białorusią pod względem sądownictwa.

 • zd46

  Oceniono 21 razy 21

  Piotrowicz był mentalnym medalikarzem, zdjął "Brązowy Krzyż Zasługi" za komunistyczną działalność a założył kościelny i nic go nie dusi. Kameleony tak maja, zmieniają ubarwienie w zależności od koniunkturalnych potrzeb, choć w tym przypadku ubliżyłem kameleonowi. Teraz jest w PiS-ie wg zasady: "proletariusze wszystkich podłych charakterów, łączcie się, "czyli "kupą mości panowie, kupą, kupy nikt nie ruszy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX