PiS kolejny raz chce wycofać kandydata do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o Roberta Jastrzębskiego

Według Onetu PiS chce wycofać kandydaturę Roberta Jastrzębskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Jak podaje portal, posłowie namawiają osoby, które podpisały się pod wnioskiem o zgłoszenie prawnika, by wycofały swoje poparcie.

W rozmowie z Onetem potwierdził to Marek Ast, szef Komisji Sprawiedliwości. - To prawda, ale nie wiem, skąd taka decyzja - stwierdził

Robert Jastrzębski obok Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza jest kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej zamiast niego do TK kandydowała Elżbieta Chojna-Duch.

>>> Joanna Mucha: Propozycje kandydatów PiS do TK miały przykryć Banasia:

Zobacz wideo

Robert Jastrzębski podczas sporu o Trybunał Konstytucyjny wspierał stronę rządową i był wśród ośmiu ekspertów, na których opinię powoływał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekonując, że zmiany zaproponowane przez PiS są zgodne z konstytucją - informuje m.in. "Gazeta Wyborcza".

Komisja zaopiniuje kandydatury do Trybunału Konstytucyjnego

Zgodnie z planem w środę o godz. 17 ma rozpocząć się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Podczas obrad posłowie mają zaopiniować trzy zgłoszone do Trybunału kandydatury.

Więcej o: