Wniosek o wezwanie Banasia przed Komisję ds. Służb Specjalnych. Mowa o "seksbiznesie" w kamienicy

Adam Szłapka złożył wniosek o wezwanie przed Komisję ds. Służb Specjalnych szefa NIK. "Sprawa Mariana Banasia od dwóch miesięcy bulwersuje opinię publiczną" - pisze Szłapka. W uzasadnieniu mowa jest o "seksbiznesie" prowadzonym w kamienicy, która należała do prezesa Izby.

"Sprawa Mariana Banasia, obecnego Prezesa NIK, od prawie dwóch miesięcy bulwersuje opinię publiczną. Urzędnik wielokrotnie w ciągu przynajmniej 19 lat nie wpisał do oświadczenia majątkowego 400-metrowej kamienicy w Krakowie, w której jego podnajemca prowadził seksbiznes" - czytamy w uzasadnieniu wniosku, który złożył poseł KO Adam Szłapka.

Jest wniosek o wezwanie Mariana Banasia przed komisję

Dalej poseł zarzuca, że nieruchomość Banasia była zabezpieczeniem kredytu dla firmy należącej do syna szefa NIK, co także nie znalazło się w oświadczeniu.

"Niejasne są odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Marian Banaś, jako pracownik sfery budżetowej, wszedł w posiadanie tak atrakcyjnej nieruchomości. Nie wiemy, dlaczego dochodziło do drastycznego zaniżania czynszu za wynajem kamienicy" - pisze poseł.

>>> Kontrowersje wokół kamienicy Mariana Banasia. Włodzimierz Czarzasty odgrywa scenkę: "Halo, Marian? Ja z burdelu dzwonię":

Zobacz wideo

Według Szłapki postępowanie prowadzone przez CBA "nie przyniosło na razie spodziewanych efektów", było natomiast kilka razy przedłużane.

Więcej o: