Szczecin. Nie żyją chłopcy, którzy wpadli do basenu przeciwpożarowego

Nie żyje dwóch chłopców, którzy wpadli we wtorek do basenu przeciwpożarowego na terenie byłego skupu złomu przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Mimo wysiłków lekarzy ich serca nie podjęły pracy.

O śmierci 11-latka i 14-latka informuje portal wszczecinie.pl, który powołuje się na słowa Bogny Bartkiewicz, rzeczniczki szpitala na Pomorzanach. Placówka nie podaje szczegółowych informacji na temat zgonu chłopców ze względu na tragedię, jaką przeżywają ich rodziny.

>>> Służba zdrowia. Na co najczęściej narzekają Polacy? 

Zobacz wideo

Szczecin. Nie żyje dwóch chłopców. Prokuratura wszczęła postępowanie

O wypadku na ul. Twardowskiego w Szczecinie pisaliśmy we wtorek 19 listopada. Do basenu przeciwpożarowego na terenie byłego skupu złomu wpadł chłopiec. Jego kolega wskoczył za nim, aby go ratować. Obaj zaczęli się topić. Na terenie skupu było jeszcze dwóch chłopców. Jeden z nich zadzwonił na 112 i poinformował służby o całym zdarzeniu.

Gdy na miejsce przyjechała straż pożarna, funkcjonariusze wyciągnęli ze zbiornika obu chłopców i podjęli reanimację. Ta trwała 40-minut, ale nie przyniosła rezultatu. Obu chłopców przewieziono do szpitala karetką. W ambulansie zostali podpięci do zestawu AutoPulse, który wykonuje automatyczny masaż serca, a w szpitalu - do aparatury podtrzymującej życie. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, serca obu chłopców nie podjęły pracy. Sprawą zajmuje się prokuratura. Wiadomo, że basen przeciwpożarowy, w którym doszło do tragedii, nie był odpowiednio zabezpieczony.

Więcej o:
Komentarze (59)
Szczecin. Nie żyją chłopcy, którzy wpadli do basenu przeciwpożarowego
Zaloguj się
 • ercu

  Oceniono 50 razy 22

  Zamiast nie przynoszacej żadnego pozytku religii w szkole moze trzeba sfinansować nauke pływania czy zajęcia z pomocy przedmedycznej. Wiara nikogo na powierzchni wody nie utrzyma.

 • jack_black_75

  Oceniono 16 razy 16

  Wyrazy współczucia dla rodzin.

 • orzelek2004

  Oceniono 12 razy 12

  U mnie w pracy też jest zbiornik ppoż, jeszcze z PRL , ma kształt lejka . Nawet dorosły pływak nie wydostałby się z tego basenu. Nie ma się czego chwycić aby wyjść. Dopiero od dwóch lat jest pokryty siatką. Tu teraz nikt się nie utopi.

 • js08836

  Oceniono 11 razy 11

  Co za koszmarna tragedia. Brakuje słów, aby wyrazić żal i współczucie rodzinom po tragicznie zmarłych dzieci.

 • jokanda102

  Oceniono 10 razy 10

  'Wiadomo, że basen przeciwpożarowy, w którym doszło do tragedii, nie był odpowiednio zabezpieczony.'
  Wszechobecna bylejakosc, nieudolnosc, nieozrganizowanie, bezmyslnosc...

 • km1957

  Oceniono 8 razy 6

  Czy w artykułach o takiej treści muszą się pojawiać kretynskie reklamy (w szeczgólności "czrnego piątku")?
  Wiem że piniondz nie śmierdzi, ale odrobina współczucia i taktu by nie zaszkodziła.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 14 razy 4

  Za komuny tez byly takie baseny i jakos w nie sie nie wpadalo. Religia to totalny fuck-up umyslowy, prowadzacy do tego typu wydarzen.

 • bigark

  Oceniono 4 razy 2

  Basen przeciwpożarowy na złomowisku w obawie o przedwczesny wytop surówki? A dlaczego nie ma kilka takich basenów na składowiskach śmieci? Bo się właściciel może utopić?

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  To może zaprosi Niemców na nasze składowiska śmieci? Szczecin znam, ciotka mieszkała na Wojska Polskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX