Komentarze (114)
Małgorzata Gersdorf skomentowała orzeczenie TSUE. Wyrok "kluczowy" dla Polski i "brzemienny" dla UE
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • angelus-silesius

  Oceniono 5 razy -3

  Małgosiu, musisz!

 • moher.pospolity

  Oceniono 8 razy -4

  Gersdorf pani, tak, tak, skończyła się już ulica, a teraz zagranica. Trybunał jednoznacznie wskazał, by stosowała pani polskie prawo, a nie szukała rady u innych. Lemingi pany, was też muszę zasmucić, sądy wydają wyroki w oparciu o ustawy, a te dziś tworzy wielbiony przez was PiS.

 • cy.nick

  Oceniono 10 razy -4

  Pomimo sporej sympatii do tej pani, jakoś nie widzę jej w roli osoby, która udźwignie taki ciężar.
  Chętnie to jednak odszczekam, jeśli się mylę.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 12 razy -4

  Ziobro powiedział dziennikarzom, że "zgodnie konstytucją ostatecznym organem, do którego należy ostatnie słowo w sprawie ustrojowej organizacji sądownictwa w Polsce, jest Trybunał Konstytucyjny i on się na ten temat skutecznie wypowie".
  ****************************
  Niech i tak będzie.

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 11 razy -5

  lemingi nie podniecajcie sie

  w ktorym miejscu TSUE orzeklo ze zostalo zlamane jakiekolwiek prawo?

  w zadnym? no to znaczy ze NIE zostało złamane wiec wszystko zgodnie z prawem

 • zec

  Oceniono 13 razy -5

  Dla mnie symbolem niezależności sądów jest jest Sławek Najsztub. Żadna tam Temida.

 • marcus18st

  Oceniono 26 razy -6

  Fakty sa takie ze SN musi orzec w sprawie KRS ALE to orzeczenie MUSI byc zgodne z KONSTYTUCJA.
  A kto orzeka co jest zgodne a co nie z konstytucja ?TK oczywiscie he he

 • soldadura104

  Oceniono 12 razy -8

  To orzeczenie Unii Europejskiej powinien ocenić trybunał konstytucyjny.

 • talajot

  Oceniono 12 razy -8

  Byle do kwietnia Pani ze świeczką
  Niby tak krótko a jednak straszliwie długo żeby patrzeć na tą facjatę i słuchać wywodów
  Ale damy radę
  Rzeplińskiego też już nie ma

 • janrobin2015

  Oceniono 13 razy -9

  Pani tzw prezes polityczna tlumaczy lemingozie ze wygrali mimo ze przegrali. Adam jak zyc?

 • tenalg

  Oceniono 17 razy -9

  Żaden akt prawny który nie ukazał się w Monitorze Rządowym nie będzie brany po uwagę podczas orzekania, nie został uchwalony w Polskim Parlamencie, nie ukazał sie w Monitorze? więc nie ma takiego aktu prawnego, sędzi nie ma mozliwości orzekanie w/g przepisu który nie funkcjonuje w polskim prawodastwie, więc wyrok TSUE jest tyle wart.
  Niemcy i Francja mogą potwierdzić ile wyroków TSUE ol@ły

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 23 razy -9

  Wg Gersdorf wyrok jest "kluczowy" dla Polski i "brzemienny" dla UE"... bo TSUE rzekło, że nie wie co z tym fantem począć i jest za tym, by sobie tę sprawę włożono do DE.

  Matczak dla odmiany coś majaczył o trzęsieniu ziemi (co z tego, że niewyczuwalnym), zaś pismak z Gejzety o opcji atomowej, z której TSUE nie skorzystał, więc jest jakiś CHAOS... zamiast choroby popromiennej.

  A Ziobro w fotelu popija winko i kombinuje, jak by tu kaście niezwykłych ludzi ponownie przywalić w resztki zębów.

  Resume: jest TSUE, jest totalna opozycja, jest ZABAWA.

 • leonleonidas

  Oceniono 15 razy -9

  Znaczy że jak sędzia kradnie 5 dych to jest roztargnienie. Jak nie-sędzia kradnie to jest kradzież, no chyba że nie-sędzia ale zwolennik "niezależnych sądów".

 • bilinski53

  Oceniono 21 razy -9

  Historia „dynastyczna” takiego post-ubeckiego sędziego to:
  1- Dziadek (mużyk), za okupacji donosił do gestapo na Polaków i Żydów. Po wojnie zapisał się do UB i mordował polskich patriotów. Członek PPR, szeregowy. Zawsze alkoholik.
  2- Ojciec milicjant, oficer po kursie, członek PZPR, pałował studentów na Krakowskim P. Często alkoholik czasem komendant-alkoholik.
  3- On/Ona, skończył/a prawo, dostał się na studia dzięki dodatkowym punktom. Zawsze głosuje na Alka, Bolka, Tuska, Czażastego itd. Czyta ( raczej przegląda bo nie ma głowy do szczegułów) GW, NIE i Politykę, pilnuje jedynie słusznej linii wytyczonej przez Michnika. Mieszka w Konstancinie , Podkowie Leśnej lub w Miasteczku Wilanów. W wolnych chwilach jeździ na wyspy Hula-Gula gdzie się zakolegowywuje z ludźmi o tej samej mentalności np. ze sprzątaczkami z Niemiec . Pluje na Kaczora, jest niekompetentny (a) i zdemoralizowany (a).....Lubi wypić. Kombinuje jak tu wysłać swoje dzieci na studia do USA bo nie wierzy w Polskę (coś jak ten bolszewik . . . i . . . . . idol jego (jej) Koorwa-Cimoszka).

 • onduma

  Oceniono 20 razy -10

  Kazdy rzad moze na mnie liczyc jesli chodzi o przeciwstawienie sie hegemonii zachodu nad Polską. Naiwnoscią jest sadzic, ze w Polsce jest zle prawo a na zachodzie cudowne i niezalezni sedziowie . Na przyklad sady na zachodzie w sprawach o opieke nad dzieckiem, prawie w 100% staja po prostu za swoim obywatelem a polscy sedziowie nawet nie w 50%. Nparawde myslicie, ze akurat zachodni maja racje ? Oni po prostu "niezaleznie" popieraja swojaka. Polacy badzcie bardziej solidarni. Prawo jest interpretowane wszedzie w interesie okreslonych grup a nie obiektywnie. Gdyby prawo bylo dobre i obiektywne niepotrzebne bylyby "drogie kancelarie"

 • bonenecklace

  Oceniono 20 razy -10

  Tajemnicą poliszynela jest fakt, że wszyscy ci sędziowie z inicjatywy o jakże chwytliwej nazwie "Wolne sądy", włączając w to "specjalistę" od wszystkiego pana Matczaka, przedkładają zabawę w ww. projekt nad podstawowe obowiązki służbowe czyli to, co powinni robić zgodnie ze swoimi stanowiskami. Cała praca spada na nieopierzonych i świeżo upieczonych asesorów, bo ww. państwu nie spodobał się wynik wyborów, poprzednich i obecnych, i po prostu wolą zajmować się takimi wydumanymi rzeczami zamiast pracy nad leżącymi odłogiem sprawami. Ale wyznawcy Wybiórczej i TVN w ogóle tego nie zauważają, bo ich mózgi to jedna wielka papka. A co jeszcze śmieszniejsze (i tragiczniejsze) ta inicjatywa malkontentów i mitomanów przyczynia się do jeszcze wolniejszego rozpatrywania i po łebkach. Ale co tam, wolne sądy są ważniejsze, a nie sprawy jakiegoś tam Kowalskiego.

 • zuuuraw

  Oceniono 27 razy -11

  Szefowa "sędziowskiej kasty" chyba nie przeczytała orzeczenia TSUE, nie plotłaby tych bzdur. Ona wie, że los jej "kasty" jest przesądzony i tacy "rozgrzani sędziowie" jak ich określał Komorowski, jak ten który uniewinnił Najsztuba, nie będą już wkrótce mieć prawa wykonywania zawodu.

 • patriot.wr

  Oceniono 24 razy -12

  PIS ma jeszcze 4 lata na dokończenie reformy saedziów!
  Więc nie podniecajcie się tam w tejUnii!

 • bilinski53

  Oceniono 26 razy -14

  Najlepszy jest ten Matczyk . . . . taki kmiotek , wsiowy głupek, poczęty podczas zbierania kartofli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX