Kaczyński wygłosił "drugie expose". Na koniec wezwał do współpracy i... wyszedł z sali

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jako pierwszy zabrał głos po premierze Mateuszu Morawieckim. W wystąpieniu, które przypominało "drugie expose", mówił o współpracy partii politycznych i przywoływał przykład Irlandii.

"Normalność" to słowo, które wiele razy w expose wypowiadał premier Mateusz Morawiecki. Mówił o tym też prezes PiS Jarosław Kaczyński, który jako pierwszy zabrał głos w debacie nad wystąpieniem szefa rządu. - Normalność to słowo klucz przemówienia premiera. Normalność powinna nam towarzyszyć we wszystkim - stwierdził prezes PiS. 

Jarosław Kaczyński wygłosił "drugie expose". Na koniec wezwał do współpracy

Wystąpienie Kaczyńskiego przypominało nieco "drugie expose". Kaczyński mówił po kolei o tematach, poruszanych wcześniej przez Morawieckiego: bezpieczeństwie, wsparciu rodziny, reformowaniu Unii Europejskiej.

Zobacz też - Leszek Miller o expose: Zabrakło rozliczenia poprzedniej kadencji

Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński pytał, czy expose Morawieckiego to program jednej partii, czy program "całego narodu".  - Warto tu odwołać się do dobrych przykładów, np. Irlandii. Tam dla programu rozwoju, który przyniósł fantastyczne wyniki, porozumiały się partie polityczne, które kiedyś do siebie strzelały - mówił. 

- Wszystko jest możliwe, potrzebny jest tylko patriotyzm i dobra wola - mówił prezes PiS, a posłowie jego partii zareagowali owacją na stojąco. - Przesłaniem tego przemówienia, jestem o tym przekonany, premiera RP, w tej rozpoczynającej się kadencji było właśnie to. Zwracam się do wszystkich na tej sali, by poważnie tę ofertę rozpatrzyli - stwierdził. Jednak po tym wezwaniu do współpracy - jak zauważyli dziennikarze - Kaczyński wstał i wyszedł z sali plenarnej, jak tylko swoje wystąpienie zaczął Grzegorz Schetyna.  

Więcej o:
Komentarze (194)
Kaczyński wygłosił "drugie expose". Na koniec wezwał do współpracy i... wyszedł z sali
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 52 razy 46

  Irlandia ma też sukcesy w zwalczaniu przestępstw kleru. Tam politycy się porozumieli że takie przestępstwa nie mogą być tuszowane.

 • state77

  Oceniono 33 razy 31

  W Irlandii społeczeństwo ponad podziałami pozbyło się watykańskiej stonki, zagłosowało za legalną aborcją i jako pierwsze społeczeństwo na świecie zagłosowało za małżeństwami jednopłciowymi. Premierem Irlandii jest gej, z rodziny imigrantów! A ministrem zdrowia lesbijka! Kaczor znów zacofany buhahaha.

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 27

  Powołają pisiorki Narodowy Instytut Normalności jak nic! Na szefową proponuję Krynicką. Normalnie olała niepełnosprawnych jak nikt!

 • plastikpiokio

  Oceniono 35 razy 27

  zaiste mały kacyk któremu wydaje się że wszystko zależy od niego .

 • jael53

  Oceniono 29 razy 23

  W Irlandii to jednak nie jedna partia narzucała Irlandczykom swój projekt "prawdziwych Irlandczyków"; tam raczej partie słuchały rzeczywistych obywateli, i to w trybie dosyć specyficznym - bo do debaty nie zapraszano wyłącznie partyjnych aktywistów, ale losowo dobrane grupy ludzi.

 • chateau.respawned

  Oceniono 23 razy 19

  Obaj straszą, obaj obiecują i namawiają.
  Przy czym Morawicki więcej obiecywał, a Kaczyński bardziej straszył.

  Co to jest "skrajny liberalizm w sądach" panie Kaczyński?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX