Mateusz Morawiecki mówi o rodzinie, w tym czasie posłanka PiS tuli dziecko. Pokazały to kamery

Jednym z głównych tematów, które w swoim exposé podjął Mateusz Morawiecki, była rodzina. Premier mówił m.in. o ułatwianiu mamom powrotu na rynek pracy. Wówczas kamera uchwyciła posłankę PiS Annę Siarkowską z małym dzieckiem na rękach.

Premier Mateusz Morawiecki poświęcił rodzinie wiele miejsca w swoim expose. Podczas wtorkowego przemówienia szef rządu zapewniał, że każda duża rodzina może liczyć na pomoc ze strony państwa. Zapowiedział także, że różne programy prorodzinne będą osią polityki jego rządu, a rodziny z trójką lub większą liczbą dzieci będą mogły liczyć na dodatkowe ulgi. 

Exposé Mateusza Morawieckiego: Wyjątki nie będą określały, co jest normą

W swoim przemówieniu prezes Rady Ministrów odmieniał słowo "normalność" przez wszystkie przypadki. Podkreślił, że rodzina to fundament społeczeństwa, a jego rząd nie zgodzi się na "mniejszościowe eksperymenty".

- Wiem, że dziś rodzina jest traktowana przez niektórych jak przeżytek. Im głośniej się mówi o nowych modelach rodziny, tym bardziej pewne, że chodzi o mniejszościowe eksperymenty i mniejszościowe, eksperymentalne rozwiązania. Nie zgadzamy się, by wyjątki określały, co jest normą. Wierzymy, że przyszłość naszych dzieci powinna być budowana na stabilnym fundamencie rodziny - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier mówił również, że dzieci są nietykalne, a ten, kto podnosi na nie "ideologiczną rękę", podnosi ją na całą wspólnotę.

- Kto chce dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, kto chce rozbić więzi rodzinne, kto chce bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy, ten chce wywołać w Polsce wojnę kulturową. Nie będzie tej wojny, nie dopuszczę do niej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to my ją wygramy, wygra ją rodzina, bo rodzina to wartość arcypolska - powiedział Morawiecki.

>>> Morawiecki: Dzieci są nietykalne. Ich przyszłość powinna spoczywać w rękach rodziców

Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki: Na Zachodzie chcą rozmontować rodzinę. Kamera pokazała posłankę z dzieckiem

Szef rządu mówił także o niewidocznej pracy kobiet podkreślając, że praca w gospodarstwie domowym zajmuje często więcej czasu, niż praca na etacie.

- Na Zachodzie pojawiają się więc takie pomysły, że skoro kobiety tak ciężko pracują dla rodzin, to pewnie rodzina jest temu winna i trzeba ją rozmontować. My zamiast tego wzmacniamy rodzinę i doceniamy pracę kobiet - zapewnił Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że jego rząd będzie zabiegał o równość w miejscu pracy, zwiększanie elastycznych form zatrudnienia dla rodziców, jak i ułatwienie mamom powrotu na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Gdy premier opowiadał o sytuacji kobiet w Polsce, kamera uchwyciła posłankę PiS Annę Siarkowską z kilkumiesięcznym dzieckiem na rękach. 

Więcej o:
Komentarze (143)
Expose Mateusza Morawieckiego. Gdy mówił o rodzinie, na sali była posłanka PiS z dzieckiem
Zaloguj się
 • Dzbanski Andrzej

  Oceniono 26 razy 22

  Najgorzej, że rodzina w rozumieniu pis to kobieta, mężczyzna i dzieci. Nie ma tu miejsca dla rozwiedzionych ale wychowujacych wspolnie dzieci, nie ma tu miejsca dla samotnych ojców, nie ma tu miejsca dla dziadkow i babć. Jest tylko wielka rodzina pis czyli elektorat, ktory daje im jeśc z cudzych kieszeni ludzi którym się powiodło. Już wolałem jak mowili o zdrowych pełnosprawnych dzieciach do 18 roku życia i +500.

 • srv14

  Oceniono 25 razy 21

  "Wówczas kamera uchwyciła posłankę PiS Annę Siarkowską z małym dzieckiem na rękach." -należy dodac iż całkiem przypadkiem

 • tomasz.rze

  Oceniono 20 razy 18

  Kot Prezesa schował się w kuluarach, bo nie chciał być tulony na pokaz.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 16

  A ojca Tymoteusza z dzieckiem nie pokazali :-)

 • Jacek Wróblewski

  Oceniono 22 razy 16

  Piękne.. Ile za to dostała? Pieniądze czy ciekawsze stanowisko? Bo nie jestem w stanie zrozumieć tego... Kosztem dziecka? Zarabia tyle że opiekun, babcia, dziadek w tym czasie mogą się biednym dzieckiem opiekować!

 • potpurka

  Oceniono 18 razy 14

  Jeśli nie ma się z kim zostawić dziecka, to nie powinno się startować do sejmu. Ja idąc do pracy muszę sobie zorganizować opiekę, bo albo się pracuje, albo się niańczy. Wiadomo, dieta poselska nie śmierdzi, no ale...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX