Krzysztof Szczerski "wylatał" ponad 660 tys. zł w delegacjach zagranicznych. W niecałe dwa lata

Wirtualna Polska podsumowała podróże zagraniczne ministrów w Kancelarii Prezydenta. Z zestawienia wynika, że absolutnym rekordzistą jest szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski - na jego podróże przeznaczono ponad 660 tys. zł i to tylko w niecałe dwa lata.

Zestawienie opublikowane przez Wirtualną Polskę obejmuje delegacje zagraniczne prezydenckich ministrów od początku 2017 do września 2019 roku. W tym zestawieniu wśród urzędników w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta najczęściej za granicę latał Krzysztof Szczerski, dokładnie sto razy.

Szczerski podróżował zarówno z prezydentem Andrzejem Dudą, jak i sam, często odwiedzał Stany Zjednoczone, ale na jego liście są też Tanzania, Nowa Zelandia, panama, Etiopia, Kuwejt czy Afganistan. Razem Szczerski "wylatał" trochę ponad 660 tys. zł, a w delegacjach spędził 286 dni (w latach 2017-2019), z czego 132 dni sam.

Zobacz wideo

Krzysztof Szczerski rekordzistą. Latał najwięcej z Kancelarii Prezydenta

Kancelaria Prezydenta zapewniła przy tym WP, że spora liczba podróży Szczerskiego wiąże się z "podwójną funkcją, jaką pełni w strukturze Kancelarii Prezydenta". Poza stanowiskiem Szefa Gabinetu Prezydenta Szczerski jest prezydenckim ministrem "odpowiedzialnym za obszar polityki zagranicznej".

W porównaniu do Krzysztofa Szczerskiego blado wypadają za to inni prezydenccy ministrowie: Adam Kwiatkowski odbył 51 zagranicznych delegacji (335 tys. zł), Wojciech Kolarski - 21 (88 tys. zł), szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska - 11 (35 tys. zł), Andrzej Dera - 6 (33 tys. zł), Paweł Mucha - 3 (10 tys. zł).

Więcej o: