Platforma odcina się od słów Zdrojewskiego o emeryturach. "Wypowiedź sprzeczna z programem"

Minęło zaledwie kilka godzin, a Platforma Obywatelska odcięła się od słów swojego senatora Bogdana Zdrojewskiego. Polityk w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" stwierdził, że PO powinna mówić, że podniesie wiek emerytalny.

Wywiad z senatorem PO Bogdanem Zdrojewskim ukazał się w poniedziałkowym "Wprost". Podczas rozmowy zapytano polityka: - Platforma powinna mówić wyborcom, że jak dojdzie do władzy, to podniesie wiek emerytalny?.

Zdrojewski odparł:

Tak, i powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury. Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także za przyszłą kondycję własnego narodu.

PO odcina się od Zdrojewskiego. "Wypowiedź sprzeczna z programem"

Po kilku godzinach głos w sprawie wywiadu, jakiego udzielił Zdrojewski, zabrał rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. W rozesłanym do mediów stanowisku napisał:

Wypowiedź senatora Bogdana Zdrojewskiego w sprawie podniesienia wieku emerytalnego (Tygodnik Wprost nr 47) nie jest stanowiskiem Platformy Obywatelskiej i jest sprzeczna z jej programem. Platforma Obywatelska wielokrotnie podkreślała, że jest przeciw podniesieniu wieku emerytalnego i to stanowisko podtrzymuje.
Więcej o:
Komentarze (149)
Bogdan Zdrojewski stwierdził, że PO powinna mówić, że podniesie wiek emerytalny. Platforma odcina się od senatora
Zaloguj się
 • aqua7x

  Oceniono 43 razy 27

  wczesniej podniesli a teraz sa przeciwni? zdecydujcie sie... ja jestem za podniesieniem... bo matematyki nie oszukamy...

 • chi-neng

  Oceniono 38 razy 20

  Tchorze!
  Kogo sie bardziej boicie; Schetyny czy PiS-u!

  ZDROWEWSKI POWIEDZIAL TO CO POWINNISCIE UCZYNIC I MIEC ODWAGE O TYM GLOSNO MOWIC!
  JAK CHCECIE SIE WYKLARAOWC W PRZYSZLOSCI PO SZALENSTWIE EKONOMICZNYM SEKTO-MAFII?!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 19

  jasne, bo Polakom z zadupia należy wmawiać ze pieniądze rządowe pochodzą z drukarni, jak rzad jest dobry to daje a jak niedobry to to nie daje, emerytury biorą się z bankomatu gdzie chochliki układają forsę w kupki, no i tu również jak rzad jest dobry to kupki są większe a jak niedobry jak mniejsze, dobrobyt społeczeństwa bierze się z coraz większych zasiłków i zapomóg i odmawiania różańca i nie ma nic wspólnego z praca, która jest dla frajerów bez głowy... i jedynie frajerzy płacą podatki państwu, które NB SA okradaniem obywateli!
  ot, taki przyspieszony wykład ekonomii dla "sówerena"

 • bosman64

  Oceniono 18 razy 16

  Czy ci wszyscy politycy są naprawdę aż tacy głupi? O czym ta dyskusja? Każdy powinien móc sam decydować kiedy odejdzie na emeryturę, oczywiście po przepracowaniu iluś tam obowiązkowych lat. Wysokość renty powinna być uzależniona od wieku odejścia na emeryturę (ide szybciej odchodzę to dostaje mniej) i ilości lat przepracowanych ponad te obowiązkowe. Te powinny być szczególnie premiowane. Proste? No i każdy był by zadowolony.

 • cysiowps

  Oceniono 24 razy 14

  Brutalna prawda jest taka, że po tym jak POPSL wprowadzili konieczną reformę 67/67 i zapłacili za to ogromną cenę polityczną, a PIS ją cynicznie rozwalił i dostał za to od wyborców premię, żadna partia nie powtórzy tego "błędu".
  Musi minąć kilkanaście lat, miliony Polaków muszą wylądować na głodowej emeryturze i dorabiać sobie grzebaniem w śmietnikach, żeby można było wrócić do tematu.
  To przykre, ale nieuniknione.

 • baby1

  Oceniono 28 razy 14

  To po co głosować na PO jak nie mają żadnego własnego programu? Zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 65 lat, to konieczność. Trzeba też ujednolicić system emerytalny. Za dużo wyjątków.

 • bonifacyp

  Oceniono 14 razy 12

  Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknione. Im póżniej, tym gorzej dla przyszłych emerytów. Takie są konsekwencje wzrostu wieku ludzi, ale suweren jak małe dziecko broni się przed faktami.

 • gaz-wegaz

  Oceniono 11 razy 11

  Prawda w tym kraju nigdy nie miała się dobrze. Kłamstwa, bajki, złudzenia i farmazony - proszę bardzo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX