Platforma odcina się od słów Zdrojewskiego o emeryturach. "Wypowiedź sprzeczna z programem"

Minęło zaledwie kilka godzin, a Platforma Obywatelska odcięła się od słów swojego senatora Bogdana Zdrojewskiego. Polityk w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" stwierdził, że PO powinna mówić, że podniesie wiek emerytalny.

Wywiad z senatorem PO Bogdanem Zdrojewskim ukazał się w poniedziałkowym "Wprost". Podczas rozmowy zapytano polityka: - Platforma powinna mówić wyborcom, że jak dojdzie do władzy, to podniesie wiek emerytalny?.

Zdrojewski odparł:

Tak, i powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury. Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także za przyszłą kondycję własnego narodu.

PO odcina się od Zdrojewskiego. "Wypowiedź sprzeczna z programem"

Po kilku godzinach głos w sprawie wywiadu, jakiego udzielił Zdrojewski, zabrał rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. W rozesłanym do mediów stanowisku napisał:

Wypowiedź senatora Bogdana Zdrojewskiego w sprawie podniesienia wieku emerytalnego (Tygodnik Wprost nr 47) nie jest stanowiskiem Platformy Obywatelskiej i jest sprzeczna z jej programem. Platforma Obywatelska wielokrotnie podkreślała, że jest przeciw podniesieniu wieku emerytalnego i to stanowisko podtrzymuje.
Więcej o: