Waszczykowski skrytykował decyzję Kaczyńskiego? O rekonstrukcji rządu: nie rozumiał jej nikt

Witold Waszczykowski w niedzielny wieczór pozwolił sobie na wymowny komentarz pod postem Beaty Szydło. Były szef MSZ nazwał decyzję o rekonstrukcji rządu z przełomu 2017/2018 roku, podczas której sam stracił stanowisko - "niezrozumiałą".

Beata Szydło - obecnie europosłanka PiS, w latach 2015-2017 premier rządu PiS - napisała w niedzielę na Twitterze, że choć tej drugiej funkcji nie pełni już od dwóch lat, to "z dnia na dzień jest coraz bardziej bezpardonowo atakowana z różnych stron".

Ile zarabia żona Waszczykowskiego - nauczycielka? "Nie powiem, bo się wstydzę". Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo

Waszczykowski skrytykował Kaczyńskiego? O rekonstrukcji rządu: nie rozumiał jej nikt

Pod tweetem Beaty Szydło pojawił się komentarz Witolda Waszczykowskiego, który postanowił stanąć w obronie partyjnej koleżanki.

Od Watykanu po Waszyngton nikt nie zrozumiał rekonstrukcji rządu z przełomu 2017/2018. Dymisji najpopularniejszej Premier i 1/3 rządu mającego poparcie sięgające 50 proc. Wielu się zastanawia komu ten rząd wtedy przeszkadzał i widać nadal przeszkadza

- napisał były szef MSZ. Przypomnijmy, że to właśnie podczas tej rekonstrukcji Witold Waszczykowski pożegnał się ze stanowiskiem, ustępując miejsca Jackowi Czaputowiczowi.

Pod tweetem Witolda Waszczykowskiego pojawiły się opinie, że wpis może nie spodobać się kierownictwu PiS.

"Były ważny minister rządu PiS i obecny poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że rząd premier Szydło przeszkadzał prezesowi Kaczyńskiemu. Bunt na pokładzie?" - pytał Tomasz Siemoniak z PO.

"Waszczykowski pyta komu rząd Szydło przeszkadzał zupełnie jakby nie wiedział kto o tym zdecydował. Jednoosobowo" - napisała blogerka Kataryna.

"Widzę tu wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego" - napisała z kolei dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska.

Materiał "Superwizjera" na temat Olgierda L.

Wpis Beaty Szydło jest pokłosiem sobotniego materiału "Superwizjera", w którym przedstawiono historię gangstera Olgierda L., jednego z przywódców klubu motocyklowego w Gdańsku, który odsiadywał wyroki za m.in. pobicia, sutenerstwo i kierowanie grupą przestępczą.

W reportażu pojawił się wątek polityczny. Dziennikarze "Superwizjera" dotarli do nagrania z 2017 roku, które udokumentowało spotkanie ówczesnej premier Beaty Szydło i ministrów Antoniego Macierewicza oraz Jana Szyszki z przestępcami. Członkowie grupy pojechali do miejscowości Rytel, gdzie wichura wyrządziła duże szkody i potrzebna była pomoc. Mieli tam pracować jako wolontariusze. Ich działanie w rzeczywistości miało mieć jednak na celu budowanie "pozytywnego wizerunku" ludzi Olgierda L. i jego samego. Na nagraniu widać, jak członkowie rządu ściskają dłonie i robią sobie zdjęcia z przestępcami - wolontariuszami.

Beata Szydło w niedzielę zapowiedziała "zastosowanie kroków prawnych" wobec osób, które "rozpowszechniają pomówienia" nt. jej rzekomych kontaktów z gangsterami.

Więcej o:
Komentarze (101)
Waszczykowski skrytykował decyzję Kaczyńskiego? O rekonstrukcji rządu: nie rozumiał jej nikt
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 54 razy 44

  Może ci z San Escobaru zrozumieli i narysują waszczowi?
  A przy okazji epitafium:
  Tu leży Waszcz
  Przechodniu, naszcz!

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 41

  Stres pourazowy u Waszczykowskiego. Wyleciał ze stołka to jęczy jak stara kanapa.

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 29

  Perspektywa jeszcze prawie pięciu lat pobierania europapierków spowodowała emancypację pana Witolda. Odważny się zrobił.

 • mlynek_999

  Oceniono 30 razy 28

  Błagam, Kaczyński w przeciwieństwie do 500 plusowego sówerena, nie jest głupi. Przeszedł że sterowania ręcznego na autopilota. Jestem sobie w stanie wyobrazić ile nerwów kosztuje sterowanie kierowniczką biblioteki w roli premiera, której już pomału zaczynała uderzać sodówa. Dlatego zatrudnił zawodowego managera, któremu wystarczy powiedzieć co i jak ma realizować. I Jaruś śpi spokojnie. Jak w stanie wojennym.

 • cleryka

  Oceniono 36 razy 28

  Waszczykowski miernota,broni innej miernoty broszki,czyli kąpiel w saunie brukselskiej zjednoczyła lichoty.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 24 razy 22

  A co pożytecznego robi Brocha w europarlamencie? Kwartet "klempa, prukwa, lampucera i pudernica" z pozostałymi paniami?

 • monoekann

  Oceniono 20 razy 20

  Cwaniaczy bo wie że go prezio z europarlamentu nie wywali.

 • do_mappiego

  Oceniono 19 razy 19

  Inna sprawa, że Szydło nie bardzo ma co robic w PE. Języka nie zna, jest tam raczej dla kasy. Nikt jej tam - moim zdaniem - nie traktuje poważnie, poza środowiskiem PiS aka w ramach wzajemnej adoracji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX