Biejat z Razem szefową komisji rodziny, też dzięki głosom PiS. Jackowski: Trzeba naprawić ten błąd

- Zgoda na wybór pani Biejat jest niezrozumiała - tak o nowej szefowej sejmowej komisji rodziny mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" senator PiS Jan Maria Jackowski. Według parlamentarzysty poparcie kandydatury posłanki Razem przez posłów PiS może być wykorzystane przez Konfederację jako okazję do wytknięcia "niekonsekwencji i braku wiarygodności".

Magdalena Biejat z partii Razem, debiutująca w Sejmie posłanka klubu Lewicy, została w tym tygodniu przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nominację poparło 25 posłów, także z PiS, przeciw było trzech, a czterech wstrzymało się.

Wybór posłanki Razem na szefową tej komisji wywołał falę krytyki w środowiskach prawicowych. Parlamentarzystka opowiada się m.in. za umożliwieniem legalnego przerywania ciąży do 12 tygodnia lub finansowaniem zabiegów zapłodnienia metody in vitro z budżetu państwa.

Poseł KO Paweł Kowal o nowym marszałku Senatu: Za rok, dwa będziemy mówić o "efekcie Grodzkiego"

Zobacz wideo

Jackowski o wyborze Magdalenie Biejat: To niezrozumiała decyzja

- W sytuacji, w której prezes Jarosław Kaczyński i liderzy partii deklarują obronę tożsamości cywilizacyjnej i rodziny, zgoda na wybór pani Biejat jest niezrozumiała - komentuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" senator PiS Jan Maria Jackowski.

- Czymś oczywistym jest, że zarządzana przez nią komisja będzie promowała wartości, których nie akceptuje znaczna część społeczeństwa i wyborcy PiS. Na tym zyskuje Konfederacja, która wytyka PiS niekonsekwencję i brak wiarygodności. Posłowie PiS muszą jak najszybciej naprawić ten błąd - dodaje parlamentarzysta.

Więcej o:
Komentarze (109)
Magdalena Biejat szefową komisji rodziny, też dzięki głosom PiS. Jan Maria Jackowski: Trzeba naprawić ten błąd
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 48

  Może pan senator wyrazi swoje zdanie na temat Paetza, któremu koledzy szykują pompę pożegnalną w katedrze poznańskiej. No dawaj Jasiu!

 • nalesniku

  Oceniono 34 razy 26

  a po co w ogóle taka komisja? w tej krainie to kościół decyduje o polityce społecznej i rodzinnej

 • andrzej.wald

  Oceniono 20 razy 20

  Czyżby Jackowski kuzyn Prezesa obawiał się, że od posłanki RAZEM Magdaleny Biejat przedstawiciele polskich rodzin zarażą się "ideologią" LGBT, gender i zaczną malować wszystko w kolorach tęczy?:-) Kiedy słucham takich jak Jackowski to mam wrażenie, iż żyją w jakimś Matrixie. Lewicowa posłanka jako przewodnicząca komisji rodziny w Sejmie im przeszkadza ale to, że Paetza, który molestował kleryków, pochowają w katedrze to już gorliwym posłom katolikom i PiS nie przeszkadza?

 • andrew-live

  Oceniono 23 razy 19

  BURAKU JEDEN ,ZAPOMNIAŁEŚ ŻE WYBORY PIS PRZEGRAŁ OPOZYCJA ZDOBYŁA 55% A PIS WRAZ Z PRZESTAWKAMI 44% I TYLKO DZIĘKI METODZIE D,Hondta DOSTAŁ WIĘKSZĄ ILOŚĆ MANDATÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 25 razy 17

  Wracaj pan do opalania się w stroju topless i dupless, to chyba najlepiej panu wychodzi

 • herp_derp

  Oceniono 15 razy 15

  Szkoda, że prokurator Piotrowicz już nie może zarządzić reasumpcji głosowania, aż do skutku, co nie? Ten to potrafił naprawiać błędy.

 • quinquedactylus

  Oceniono 15 razy 13

  Kato-nudysta, autorytetem moralnym.
  buuuuuuuuuuuuhahahahahahahahahahahahahahahahahah

 • alejagwiazd

  Oceniono 13 razy 13

  To co, moze w ogole zamkniecie sejm dla osob, ktorw nie sa poplecznikami kleru?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX