Hofman o współpracy z Kaczyńskim: Gdy mieliśmy w partii kryzys, siedział i czytał sobie gazetę

- To był okres, który dał mi wiele doświadczenia. Zwłaszcza że uczyłem się od mistrza. Praktykowałem przecież u Jarosława Kaczyńskiego. (...) Starałem się być taki jak on - mówił w magazynie "Plus Minus" były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości i były rzecznik tej partii Adam Hofman w rozmowie z Piotrem Witwickim dla magazynu "Plus Minus" wspominał współpracę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Hofman został wykluczony z PiS w listopadzie 2014 r. po tym, jak media poinformowały, że znalazł się w grupie posłów, którzy mieli wziąć zaliczkę na podróż do Madrytu samochodem, a lecieli samolotem. Hofman przekonywał, że nie popełnił nadużyć.

Nie kandydował już w wyborach parlamentarnych w kolejnym roku. Obecnie zajmuje się działalnością z zakresu public relations.

- To był okres, który dał mi wiele doświadczenia. Zwłaszcza że uczyłem się od mistrza. Praktykowałem przecież u Jarosława Kaczyńskiego. Jako rzecznik partii pracowałem z nim bezpośrednio, codziennie i poznawałem polityczny fach. Starałem się być taki jak on. Chciałem powielać te wzorce i często wychodziła z tego karykatura. Oczywiście widzę to dopiero teraz. Mimo wszystko było to jak pobieranie nauki władania szablą u Wołodyjowskiego - stwierdził Hofman.

Zobacz także: Prezes PiS Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu

Zobacz wideo

Adam Hofman: Kaczyński Harvardem polskiej polityki

Jak dodał były rzecznik PiS, Jarosław Kaczyński "długo czekał, żeby w polityce zebrać wszystko".

- Gdy mieliśmy w partii kryzys i wszystko płonęło, Jarosław siedział i czytał sobie gazetę. Zastanawiałem się: jak on może być taki spokojny? A on sobie odkładał sprawę w miejsce, którego nie ma. Od tego momentu, to było poza nim. To jest niezbędne w sytuacji, gdy jesteś tak często atakowany. Zamykasz to w takim pudełku i to dla ciebie nie istnieje - powiedział Hofman.

Według byłego rzecznika PiS, Jarosław Kaczyński jest "Harvardem polskiej polityki".

Więcej o: