Gdański ratusz chce wydać pół mln zł na ochronę Aleksandry Dulkiewicz. Zgłosiła się jedna firma

Ponad 500 tys. zł ma kosztować przez najbliższy rok ochrona prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Po publikacji ogłoszenia przez miasto ofertę złożyła jedna firma ochroniarska. Właśnie trwa analiza dokumentów.

Osobista ochrona prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz zostanie przedłużona. Miasto opublikowało ogłoszenie o zamówieniu, które dotyczy usługi ochroniarskiej na okres od 2 grudnia do końca listopada przyszłego roku.

Jak czytamy w opublikowanych przez ratusz dokumentach, ochrona ma obowiązywać 7 dni w tygodniu, "średnio 12 lub więcej godzin na dobę, począwszy od wyruszenia przez Chronioną z miejsca noclegu, w czasie transportu oraz pobytu w miejscu wykonywania swojej funkcji Prezydenta Miasta".

Aleksandra Dulkiewicz o dziedzictwie Pawła Adamowicza: To jest też moje marzenie, żebyśmy umieli być wspólnotą (wypowiedź z marca 2019 r.)

Zobacz wideo

W projekcie umowy zapisano, że usługi ochrony osobistej mają obejmować "działania prewencyjne, obrony, udzielenie pierwszej pomocy medycznej oraz ewakuacji".

Aleksandra Dulkiewicz z ochroną przez najbliższy rok

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 528 tys. zł brutto. W postępowaniu została złożona jedna oferta. Złożyła ją współpracująca z ratuszem firma ochroniarska, która zaproponowała kwotę niewiele niższą - 516,6 tys. zł.

Jak podaje trójmiejska  "Gazeta Wyborcza", obecnie trwa analiza oferty pod kątem formalnoprawnym. Rzecznik urzędu miasta w rozmowie z "GW" podkreślił, że ochrona jest konieczna ze względu na pogróżki, które otrzymuje Aleksandra Dulkiewicz.

Kilka tygodni temu policja zatrzymała mężczyznę, który przez kilkanaście dni wysyłał do Aleksandry Dulkiewicz obelżywe wiadomości. Gdańscy funkcjonariusze prowadzą łącznie kilkanaście spraw dotyczących gróźb i obraźliwych komentarzy kierowanych w stronę prezydent Gdańska.

Więcej o: