Ministerstwem sportu pokieruje kobieta? Rzecznik rządu: Te spekulacje są bliskie rzeczywistości

Nowym ministrem sportu najprawdopodobniej zostanie kobieta. - Myślę, że te spekulacje są  bliskie rzeczywistości - powiedział w piątkowym "Gościu Wydarzeń" Piotr Müller, rzecznik rządu.
Zobacz wideo

W piątek gościem Agnieszki Mosór w Polsat News był Piotr Müller. Rzecznik rządu został zapytany przez prowadzącą o to, czy potwierdza pojawiające się spekulacje medialne, że Ministerstwem Sportu pokieruje kobieta. Stwierdził, że są one "bliskie rzeczywistości" i zapowiedział, że nowy minister znany będzie do końca listopada.

Tymczasowo Ministerstwem Sportu pokieruje Mateusz Morawiecki

Tymczasowo kierować resortem sportu będzie premier Mateusz Morawiecki. Müller zdradził, że wciąż trwają rozmowy z dwoma kandydatami na temat objęcia ministerstwa.

Rzecznik powiedział, że nowy rząd będzie "odpowiedzialny" i "zbilansuje wydatki, a z drugiej strony zadba o przychody". Podkreślił, że kontynuowane będą programy społeczne.

Powiedział również, że projekt znoszący limit trzydziestokrotność składek ZUS jest w Sejmie i zachęcał koalicjantów, aby za nim głosowali. - To ustawa, która likwiduje przywilej, który ma najbogatsza grupa Polaków - powiedział rzecznik rządu.

Więcej o: