"Był układ z prezesem PiS". "Rz" opisuje, że Kuchciński miał dostać funkcję wicemarszałka

Według informacji "Rzeczpospolitej", były marszałek Sejmu starał się o to, by w bieżącej kadencji być wicemarszałkiem. Jednak miało nie wyrazić na to zgody kierownictwo PiS.

W ostatni wtorek w Sejmie rozdzielono stanowiska w Prezydium, marszałkiem pozostała Elżbieta Witek, która pod koniec poprzedniej kadencji zastąpiła na tym stanowisku Marka Kuchcińskiego.

Były marszałek Sejmu odszedł ze stanowiska po aferze, jaka wybuchła, gdy okazało się, że Kuchciński zabierał członków rodziny na pokład rządowych samolotów. Mimo dobrego wyniku w wyborach - Kuchciński uzyskał ponad 61 tys. głosów, dwa razy więcej niż w 2015 roku - jedyna funkcja, jaka przypadła mu na ten moment, to stanowisko wiceprzewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości.

>>> Tak za loty przepraszał Marek Kuchciński:

Zobacz wideo

"Rz": Kuchciński starał się o stanowisko marszałka. "Nie wierzę, że będzie szeregowym posłem"

Jak opisuje piątkowa "Rzeczpospolita", Marek Kuchciński miał jednak mieć inne plany na dalszą część swojej politycznej kariery. Według dziennika interesowało go stanowisko wicemarszałka Sejmu. "Rz" przytacza nawet jednego z polityków PiS, mówiącego:

Układ, jaki zawarł z prezesem PiS, był taki: jeśli zrobisz dobry wynik w wyborach, będziesz wicemarszałkiem.

Ostatecznie obietnica nie została spełniona - jak przywołuje "Rz": "Kierownictwo partii się nie zgodziło, choć miał mocne karty".

To wszystko według gazety nie oznacza to końca kariery Kuchcińskiego na Wiejskiej. "Rzeczpospolita" przypomina spore zaangażowanie byłego marszałka w dyplomację parlamentarną, zajmował się Grupą Wyszehradzką czy Międzymorzem.

- Na pewno dostanie jeszcze jakieś propozycje i nie wierzę w to, że całą kadencję będzie szeregowym posłem - oznajmił "Rz" anonimowy polityk PiS.

Więcej o: