"Wiadomości" TVP nie zająknęły się o orędziu Grodzkiego. Snuły za to insynuacje, że domagał się łapówki

"Wiadomości" TVP przed orędziem marszałka Senatu poświęciły spory materiał Tomaszowi Grodzkiemu. Nie tylko prześwietlono jego oświadczenia majątkowe, ale też opublikowano zarzuty jakoby domagał się 500 dolarów przed przeprowadzeniem operacji. "Tomasz Grodzki nie odniósł się do zarzutu. Komentatorzy podkreślają: na wnioski jest za wcześnie, ale pytania trzeba stawiać" - odczytał lektor.

Czwartkowe "Wiadomości", wyemitowane przed orędziem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, poświęciły mu jeden ze swoich materiałów. Zaczęło się od porównania ujawnionych przez marszałków Sejmu i Senatu oświadczeń majątkowych. W przypadku Elżbiety Witek przekazano, że ma 3,5 tys. zł oszczędności, mieszkanie razem z mężem, połowę udziałów w innym mieszkaniu i fiata tipo.

Dla Grodzkiego była przygotowana za to plansza, a jego auto (Jaguar XF) doczekało się nawet krótkiej prezentacji w "Wiadomościach". Następnie wyemitowano rozmowę Grodzkiego z Robertem Mazurkiem, w której prowadzący odczytywał deklarowane przez marszałka zarobki sprzed lat, którym ten zaprzeczał.

embed

>>> Tomasz Grodzki nowym marszałkiem Senatu:

Zobacz wideo

"Wiadomości" przytaczają zarzuty o łapówkę wobec Grodzkiego

Kolejna plansza zawierała natomiast zarzuty kierowane przez prof. Agnieszkę Popielę wobec Grodzkiego, jakoby domagał się łapówki. Kobieta napisała na Facebooku:

Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na marszałka Senatu. Jak moja mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę.
embed

W materiale "Wiadomości" nie było jednak miejsca na komentarz ze strony Grodzkiego. Lektor odczytał natomiast:

Tomasz Grodzki nie odniósł się do zarzutu. Komentatorzy podkreślają: na wnioski jest za wcześnie, ale pytania trzeba stawiać.

W dalszej części przypomniano, że prof. Grodzki przez 18 lat był dyrektorem szpitala i "pod jego rządami placówka znalazła się na skraju bankructwa".

Już po "Wiadomościach", jak zawsze, wyemitowano program "Gość Wiadomości". Prowadząca Danuta Holecka będąc na antenie zaprosiła widzów na dalszą część programu w TVP Info, nie przekazując informacji o zaplanowanej na godz. 20 emisji orędzia marszałka Senatu.

Więcej o: