O godz. 20 TVP ma wyemitować orędzie marszałka Tomasza Grodzkiego. "Kurski nie robi mi łaski"

W czwartek o godzinie 20 w TVP 1 ma zostać wyemitowane orędzie marszałka Senatu, który został wybrany głosami opozycji.  - Jacek Kurski nie robi mi łaski - mówi Tomasz Grodzki. Podkreśla jednak, że nie zdziwiłby się, gdyby prezes TVP próbował zablokować jego wystapienie.

Kwestię wyemitowania orędzia marszałka Senatu w TVP reguluje Ustawa o radiofonii i telewizji. Zgodnie z nią do wystąpień publicznych w charakterze orędzia mają prawo najważniejsze osoby w państwie, tzn. prezydent, premier i marszałkowie Sejmu oraz Senatu.

Grodzki o orędziu w TVP: Jacek Kurski nie robi mi łaski

Orędzie Tomasza Grodzkiego, który wygrał w wyścigu o fotel marszałka Senatu ze Stanisławem Karczewskim z PiS, ma zostać wyemitowane w czwartek o godzinie 20 na antenie TVP 1.

- Jacek Kurski nie robi mi łaski, to jego obowiązek - mówi marszałek Grodzki w rozmowie z "Rzeczpospolitą", podkreślając, że nie można zmieniać ani blokować emisji orędzia trzeciej osoby w państwie. Ma jednak obawy, czy do wyemitowania orędzia dojdzie. 

Jednak jestem realistą i mam obawy, że TVP będzie blokować orędzie

- mówi. W rozmowie z "RZ" Grodzki zapowiada też, że jego orędzie ma być utrzymane "w duchu pojednania i odpowiedzialności za spawy wspólne". Jak podkreśla, liczy na to, że jego wystąpienie wyemitują oprócz TVP także prywatne stacje telewizyjne. 

>>> Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: