"Pański Lexus GS 300 podobno wzbudzał sensację". Grodzki pytany o zamiłowanie do drogich aut

Kiedyś lexus, teraz jaguar - Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, w RMF FM opowiadał o swoim zamiłowaniu do luksusowych aut. Choć jak zapewniał jaguara wypożycza długoterminowo i "nie jest to jego auto".

Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniami od Roberta Mazurka w RMF FM. Przez większą część rozmowy przewijały się dwa wątki: zarobki Grodzkiego, gdy był lekarzem i zamiłowanie senatora do luksusowych aut.

Pański Lexus GS 300 w 2008 roku podobno wzbudzał sensację w Szczecinie. Dziennikarze tamtejsi mówią, że to było pierwsze takie auto, jakie ludzie widzieli.

- dopytywał go Mazurek.

>>> Tomasz Grodzki w czwartek o godz. 20 wystąpi z orędziem w TVP

Zobacz wideo

Grodzki o jaguarze: To nie jest moje auto

Marszałek Senatu odparł, że "to nieprawda", natomiast nie krył, że jest dumny ze swoich aut. - Mam do nich personalny stosunek - mówił. Prowadzący zakpił wówczas, że Szczecin jest niczym Brunei, gdzie przedszkolanki jeżdżą lamborghini.

Wielu mówi, że Szczecin to jest niezbyt zamożne miasto bardzo bogatych ludzi. Tam wielu ludzi pływa, pracuje za granicą

- odpowiedział Tomasz Grodzki. Natomiast obecnie marszałek porusza się jaguarem - w rozmowie padło, że wartym 350 tys. - To nie jest moje auto. Płacę comiesięczną ratę. Jak wpłaciłem 10 proc., wyjechałem pięknym autem, o którym marzyłem - doprecyzował Grodzki, wskazując, że wypożycza je długoterminowo.

Teraz - co wytknął prowadzący - Grodzki będzie musiał zamienić jaguara na służbowe auto. Marszałek stwierdził w odpowiedzi: - Wie pan, jest ważne, aby to auto było przede wszystkim bezpieczne i żebym dojechał na miejsce.

Grodzki o swoich zarobkach

Wraz z pytaniami o auta, padły też te o zarobki. Grodzki wspominał, że tak jak wielu lekarzy ze Szczecina "pływał na różnych statkach", w ten sposób zarabiając. Jak dorzucił od siebie prowadzący, jeszcze jako chirurg oraz pełniąc inne funkcje, Grodzki zarabiał około 35 tys. zł miesięcznie.

Marszałek Senatu stwierdził jednak, że taka kwota to były zarobki razem z żoną i zwrócił się do Mazurka: - Nie ma pan racji.

Więcej o:
Komentarze (262)
"Pański Lexus GS 300 podobno wzbudzał sensację". Grodzki opowiada o zamiłowaniu do drogich aut
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 168 razy 136

  Kupił za swoje. Jeździ sam. Nie płaci za ochronę z mojej kieszeni, panie Kaczyński.

 • fernandotorres123

  Oceniono 100 razy 86

  Serio, samochód za 350 tyś wzbudza sensacje? Na ulicach miast ściany wschodniej, Białystok, Lublin, Rzeszów śmigają chociażby Porshe i to w wersjach za minimum pół miliona złotych, a tutaj się doszukują sensacji z Jaguara za 350 tyś? W Polsce zachodniej, blisko niemieckiej granicy, u chirurga, profesora, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Młodzi ludzie, IT, prawnicy, lekarze, przedsiębiorcy śmigają w Audi czy Volvo za 300k +. Auto Grodzkiego to żadna sensacja.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 88 razy 80

  Samochód z najmu.
  Raty za mieszkanie.
  Zarabia. Nie oszukuje na stawkach najmu, jak alfons z Krakowa.
  W takim razie, czy nie powinno się kopać Trumpa, że jest obrzydliwie bogaty, zamiast zrobić z niego ikoniczną postać wspierającą dojną zmianę?

 • bjbax

  Oceniono 77 razy 73

  Ale się Mazurek poPISał :) Może Banasia o kasę spyta, prezesów spółek państwowych ?? Przy nich Marszałek Grodzki to skromny człowiek !!

 • bodzio24680

  Oceniono 67 razy 61

  Niesamowite jest to wytykanie zarobków wykształconym profesjonalistom. Zwykle robią to ci, którzy uczyć się nie chcieli, a w pracy prezentują postawę roszczeniową i dziwią się, że nikt ich nie chce awansować na lepiej płatne stanowisko. Dobrze płatne stanowisko wymaga zwykle wysokich umiejętności (nie mówię o stanowiskach obsadzanych po znajomości) oraz związane jest z dużą odpowiedzialnością. Ja chcę żeby mój lekarz dużo zarabiał i miał motywację do nieustannego rozwoju, chcę też żeby zarabiali nauczyciele moich dzieci, kierowcy autobusów, którymi jeżdżę i ludzie, którzy są odpowiedzialni za stan mojego kraju - z naciskiem na odpowiedzialni.

 • jarozak

  Oceniono 65 razy 57

  To całe radio RMF FM jest PiSiorskie! Panie Mazurek zaproś Pancernego Mariana
  i spytaj się ile wyciągał z:
  - burdelu,
  - mafii vatowskiej
  - łapówek .
  Więcej odwagi Panie Mazurek.

 • remoteisland

  Oceniono 73 razy 55

  Mazurek to idiota. Porównywać Lexusa GS 300 do Lamborghini to jak porównywać Mazurka do Oriany Fallaci albo trabanta do mercedesa. Mazurek jesteś debilem.

 • szaja25

  Oceniono 57 razy 45

  Mazurek jak zaprasza Karczewskiego, Hofmana, Krasnodębskiego , to dostaje orgazmu tak włazi im w cztery litery, pisowski sługus.

 • julitta.kis

  Oceniono 47 razy 43

  Zarobił to i kupił. Trzeba było się uczyć i zostać transplantologiem, edukację mamy darmową, każdy może startować. Czy wiecie, że kadra medyczna na świecie jest bardzo dobrze opłacana? Naszym też trzeba będzie tak samo płacić, bo wszyscy wyjadą. Wypominacie lekarzowi jakiegoś leksusa, ale jak ksiądz ma stajnię mercedesów, to nikt się nie dziwi. JAk na nie zarobił? Może lekarz też dostał od bezdomnego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX