W piątek powołanie nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Termin potwierdziła Kancelaria Prezydenta

W piątek 15 listopada prezydent Andrzej Duda powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego - poinformowała Kancelaria Prezydenta. W czwartek Mateusz Morawiecki został oficjalnie desygnowany przez Dudę na szefa rządu, a w przyszłym tygodniu wygłosi swoje expose.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że nowy rząd Mateusza Morawieckiego zostanie powołany już w piątek, 15 listopada, o godzinie 14.30. Potwierdziła zarazem nieoficjalne doniesienia medialne w tej sprawie. 

Powołanie nowego rządu w piątek 15 listopada. Wcześniej desygnowano Morawieckiego

W czwartek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzył mu misję utworzenia rządu. Już wtedy przyznał, że liczy na "szybkie zaprzysiężenie rządu i dobrą współpracę". Morawiecki podziękował za zaufanie i podkreślił, że jego nowy rząd będzie kontynuował misję "poprawy życia Polaków". -Te dzieła, które Polacy nagrodzili tym rzeczywiście bezprecedensowym wynikiem, przy najwyższej frekwencji, te ponad 8 milionów głosów Polaków, które świadczą o ich zaufaniu. Te dzieła nie byłyby możliwe bez pana, panie prezydencie - mówił.

Najprawdopodobniej jeszcze we wtorek lub w środę Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Sejmu wygłosi swoje expose. 

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu. Obejrzyj wideo poniżej:

Zobacz wideo