"Co? Lewacy dostali rodzinę?", "koalicja PiS-SLD kwitnie". Prawica komentuje nominację posłanki Razem

Magdalena Biejat z Razem została przewodniczącą sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, a za jej kandydaturą głosowali m.in. posłowie PiS. Decyzji kolegów z partii dziwi się Anna Maria Siarkowska, która ich działań "po prostu nie rozumie". Robert Winnicki dopatruje się w tym zdarzeniu cichej koalicji PiS z SLD, a Sławomir Cenckiewicz dopytuje: "Co? Lewacy dostali rodzinę?".

Magdalena Biejat z Razem, debiutująca w Sejmie posłanka klubu Lewicy, została przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Wraz z tą nominacją (poparło ją 25 posłów, także z PiS, przeciw było trzech, a czterech wstrzymało się) podniosło się larum po prawej stronie, nie tylko sceny politycznej, ale i medialnej.

Anna Maria Siarkowska z PiS, która nie zasiada w tej komisji, po wyborze Biejat pisała na Twitterze:

Z PiS przeciw głosowały Elżbieta Duda i Dominika Chorosińska. Pozostałych posłów PiS, którzy poparli tę kandydaturę po prostu nie rozumiem.

>>> Lewica jeszcze nie wybrała kandydata lub kandydatki na prezydenta

Winnicki o funkcji przewodniczącej dla Biejat: Koalicja PiS-SLD kwitnie

Warto zauważyć, że w komisji, w której większość i tak mają posłowie PiS, o fotel przewodniczącego walczyli wyłącznie Magdalena Biejat i Grzegorz Braun z Konfederacji. Wraz nominacją posłanki Lewicy, po sieci zaczęły też krążyć fragmenty jej odpowiedzi dla serwisu mamprawowiedziec.pl, w którym deklarowała, że jednym z celów jako parlamentarzystki będzie:

Realizacja Paktu dla Kobiet ogłoszonego przez Lewicę - refundacja in vitro, zniesienie klauzuli sumienia, liberalizacja prawa aborcyjnego, dostęp do ginekologów i antykoncepcji, zagwarantowanie miejsc w żłobkach dla wszystkich dzieci, parytety we władzach publicznych.

Na takie rozstrzygnięcia w komisji zareagował też jeden z posłów Konfederacji Robert Winnicki, który w całej sprawie upatruje "cichej koalicji" partii rządzącej z lewicą:

Koalicja PiS-SLD kwitnie. Po funkcji dla Czarzastego, oddaniu czerwonym ważnych komisji, utrąceniu "Zatrzymaj Aborcję", ma być ona konsumowana, jak słyszę ws. 30-krotności składek ZUS.

"Co? Lewacy dostali rodzinę?", "Niestety, przewodniczącą Biejat z proaborcyjnej partii"

Konfederacja zresztą nie próżnuje i w mediach społecznościowych atakuje może nie tyle Biejat, co PiS, które poparło jej kandydaturę.

Artur Stelmasiak z tygodnika "Niedziela" komentował natomiast:

Niestety na przewodniczącą Komisji Rodziny i Polityki Społecznej wybrana została Magdalena Biejat z proaborcyjnej partii Razem. W tej komisji jest projekt obywatelski "Zatrzymaj Aborcję" popierany przez KEP.

Stelmasiak wytknął dodatkowo, że za Biejat głosowała rzeczniczka PiS posłanka Anita Czerwińska. Z kolei historyk Sławomir Cenckiewicz trochę nie dowierzał w tę nominację, pytając retorycznie: "Co? Lewacy rodzinę dostali?".

Więcej o:
Komentarze (154)
Magdalena Biejat przewodniczącą Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Politycy i dziennikarze komentują
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 56

  Dominisia Figurska- Chorosińska powinna dostać komisję rodziny. Nikt tak jak ona nie potrafi zakładać rodziny z przypadkowymi facetami. Doświadczona laska..

 • state77

  Oceniono 52 razy 42

  Koalicja z kościołem, facetami wyrzekającymi się żon i rodzin jakoś ich nie bulwersuje.

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 28

  Świetnie , jak widać Braun ma poparcie równe zero

 • igla5858

  Oceniono 32 razy 24

  Nawet najgorszy "lewak jest lepszym czlowiekim niz najlepszy funkcjonariusz kk. Zastanawia mnie rowniez czy grono komentujacych ,szczegolnie tych bogobojnych, wie co kryje sie pod pod nazwa "lewak''.????

 • ml2403

  Oceniono 34 razy 24

  Jak na tzw. prawicy się żrą od razu mi się humor poprawia.

 • poszukiwany

  Oceniono 30 razy 16

  Do wszystkich prawaków - lewakom zawdzięczacie:
  1. Pięciodniowy dzień pracy.
  2. Ośmiogodzinny dzień pracy.
  3. Prawo do urlopu.
  4. Prawo do własności.
  5. Prawo do bezpłatnego leczenia.
  6. Prawa emerytalne.
  7. Prawo do wolności osobistej. W Anglii regulowano prawem nawet rodzaj ubrania które można nosić w zależności od stanu urodzenia.
  8. Wolność przemieszczania.
  9. Prawa wyborcze.
  10. Prawa obywatelskie kobiet. Jeszcze w XIX wieku kobieta nie miała osobowości prawnej, np. nie mogła występować przed sądem, musiał ją reprezentować mężczyzna, nie mogła samodzielnie zarządzać swoim majątkiem.

  Przeciwko tym prawom zawsze występował kościół, będący ostoją dotychczasowego ładu społecznego.
  Amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX