W nocy zakończyło się spotkanie Dudy z Kaczyńskim i Morawieckim. Po wielu godzinach zdecydowano ws. rządu

Po północy zakończyło się ponad czterogodzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim. Jak poinformował szef gabinetu Dudy, uzgodniono powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia.
Zobacz wideo

W Belwederze zakończyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego rządu. "Uzgodniono powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia" - napisał na Twitterze szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski. To efekt czterogodzinnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które odbyło się w Belwederze. "Tematami rozmów były konstrukcja rządu oraz najbliższe plany polityczne większości sejmowej" - czytamy we wpisie prezydenckiego ministra.

Jak informował wcześniej Krzysztof Szczerski, tematami spotkania miały być także: struktura i podział kompetencji nowej Rady Ministrów oraz kwestie personalne.

Przedwczoraj, podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji, Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji. Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji prezydent ma 14 dni na powołanie nowego premiera i jego rządu oraz przyjęcie przysięgi przez nową Radę Ministrów. Najpóźniej dwa tygodnie po powołaniu gabinetu, premier przedstawia program jego działań i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Więcej o: