Szymon Hołownia na prezydenta? Nie zaprzecza, nie potwierdza. "Trzeba się zastanowić"

Szymon Hołownia w programie Wirtualnej Polski nie odpowiedział wprost, czy pogłoski o jego starcie w wyborach na prezydenta są prawdziwe. - Jestem szczerze zaskoczony i zbudowany, jak życzliwie to zostało przyjęte - powiedział. - Zobaczymy - dodał.

"Dziennikarz i prezenter Szymon Hołownia zamierza wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich" - przekazała w ubiegłym tygodniu Polityka Insight. Jak podawała, nad przygotowaniami Hołowni czuwają dwa sztaby i wolontariusze. Sam publicysta nie odnosił się do tego. - Zaskoczyły mnie pozytywne reakcje na tę pogłoskę - powiedział w wp.pl Szymon Hołownia. 

Szymon Hołownia został zapytany o start w wyborach

Jak stwierdził, to "ważne decyzje", na które "przyjdzie czas". Podkreślał, że na razie jest skupiony na promocji książek i zakończeniu programu "Mam talent". Jestem szczerze zaskoczony i zbudowany tym, jak życzliwie to zostało przyjęte - powiedział i po chwili dodał: - Zobaczymy.

>>> Wybory prezydenckie 2020. Kto wystartuje? Radosław Sikorski: Rozważam to

Zobacz wideo

- Gdybym kandydował na jakikolwiek urząd, największą przyjemność sprawiłoby mi to, że z mojego powodu chociaż jedna osoba więcej poszłaby zagłosować - stwierdził publicysta. - To jeszcze nie jest moment na ogłaszanie czegokolwiek, czy - że tak powiem - zwalnianie się z sekretu. Trzeba to przemyśleć, poważnie się zastanowić - dodał.

Więcej o:
Komentarze (107)
Szymon Hołownia na prezydenta? Nie zaprzecza, nie potwierdza. "Trzeba się zastanowić"
Zaloguj się
 • veerappan

  Oceniono 17 razy 17

  Bardzo interesująca informacja. Zastanawiam się, kto jest tak odklejony od rzeczywistości, że postanowił zainwestować pieniądze i czas wielu ludzi (dwa sztaby!) w promocję kandydata, którego próba osiągnięcie przyzwoitego wyniku, w tak upolitycznionym wszak wyścigu, jest z góry skazana na niepowodzenie. Bo o tym, że ego Hołowni wyprzedza jego samego o dwie długości, wiedziałem już wcześniej.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 15 razy 15

  Niech się nie wygłupia, bo zaczyna być podobny do tego od wkładek ortopedycznych...

 • kirdan1

  Oceniono 18 razy 12

  Bez szans.
  Dla lewicowców zawsze był i będzie po prostu katolem, wierzącym w bajki z mchu i paproci (nawet jeśli chwilowo przydatnym). Dla katolików jest pożytecznym idiotą działającym na rzecz lewicy.
  Ma szanse na góra 5% - czyli głosy jakichś sierot z "Tygodnika Powszechnego", jakichś grupek wiecznych reformatorów zakochanych w ks. Lemańskim i Jana Turnaua z rodziną.

 • westgreg

  Oceniono 13 razy 11

  No nie wiem... Marcin Prokop chyba byłby lepszym kandydatem. Bo jest wyższy.

 • kurna.poznan

  Oceniono 10 razy 10

  a nie mogą oboje - Prokop i Hołownia - taka para prezydencka :D w końcu co dwie głowy, to nie jedna.

 • nutka7.17

  Oceniono 17 razy 9

  Żałosny typ i kolejny katolubny konkurent do prezydenckiej posady.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX