"Senat nie ma takich kompetencji". Karczewski komentuje pomysł Grodzkiego z wzywaniem Banasia

- Wiele rzeczy dzieje się w Senacie po raz pierwszy w naszej historii. Nigdy nie było takiej sytuacji. Senat w ogóle nie ma żadnych kompetencji w tym zakresie - tak w Polsat News pomysł nowego marszałka Senatu skomentował jego poprzednik Stanisław Karczewski. Tomasz Grodzki wcześniej zapowiedział, że rozważa wezwania Mariana Banasia przed senacką komisję.

Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, wybrany głosami KO, PSL, SLD i senatorów niezależnych, powiedział, że poważnie rozważa wezwanie szefa NIK Mariana Banasia do złożenia wyjaśnień. Banasiem interesuje się CBA, które sprawdza jego oświadczenia majątkowe, narosły też wątpliwości wokół podwładnych Banasia - sprawa szefa NIK wciąż nie została rozwiązana.

Rozważamy wezwanie pana Mariana Banasia, szefa NIK, na wyjaśnienia. Senackie komisje mają, oprócz tego, że nie mogą powoływać komisji śledczej, niemal takie same uprawnienia, jak komisje sejmowe

- mówił w środę marszałek Grodzki.

Zobacz wideo

Karczewski o pomyśle Grodzkiego: Nie było takiej sytuacji. Senat nie ma takich kompetencji

Do tej wypowiedzi na antenie Polsat News odniósł się były marszałek Senatu, obecnie wicemarszałek, Stanisław Karczewski (kandydował na to stanowisko także w tej kadencji, przegrał z Grodzkim).

Stanisław Karczewski wytknął Grodzkiemu, że ten nie zna przepisów, ponieważ Najwyższa Izba Kontroli odpowiada przed marszałkiem Sejmu i przed specjalnie powołaną sejmową komisją.

O ewentualnym wzywaniu Banasia do izby wyższej powiedział natomiast:

Wiele rzeczy dzieje się w Senacie po raz pierwszy w naszej historii. Nigdy nie było takiej sytuacji. Senat w ogóle nie ma żadnych kompetencji w tym zakresie. Trzeba dobrze znać przepisy i prawo.
Więcej o:
Komentarze (425)
Grodzki rozważa wezwanie Banasia. Stanisław Karczewski: Senat nie ma takich kompetencji
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 154 razy 140

  Nie..Stasiek nie odpuszcza. Nie może się mazgaj pogodzić z porażką.

 • tetradrachma

  Oceniono 97 razy 89

  Słuchajcie Karczewski, czego się boisz ?! Przeciez ONI chcą poznac ten twój "kryształ". Paniał ?!

 • yo1pek

  Oceniono 89 razy 85

  Jaki staś aktywny....i zdecydowanie zagubiony. Nowa sytuacja go przerasta. Stasiu, zmierzamy do normalności. Prostytuci i Sutenerzy nie mają już racji bytu a pomysł z Banasiem przed komisją senacką przedni. Panika w burdelu widoczna gołym okiem.

 • cezar85

  Oceniono 79 razy 77

  gwoli willi Karczewski....

  jacek kureski bezkarnie wyłudził leśniczówkę.....

 • lodzermensz1

  Oceniono 70 razy 68

  Karczewski dobrze zna prawo. Sam je kolanem po nocach przepychał. Wtedy mu nie przeszkadzało, że nigdy wcześniej tego nie było.

 • burn74

  Oceniono 56 razy 54

  Po raz kolejny Karczewski się ośmiesza. Miej człowieku honor,zrezygnuj z mandatu senatora i idz leczyć ludzi dla idei-w końcu państwo,czyli My zapłaciliśmy tobie za kształcenie,a lekarzy brakuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX