Mobilizacja we Wrocławiu. Wojsko wezwało 1500 osób na ćwiczenia. "Panowie dobijali się do drzwi"

1500 osób dostało wezwania na ćwiczenia wojskowe. W czwartek mają stawić się w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia. Wezwania były dostarczane w nocy lub w środę rano. - Do moich rodziców przyszli o godzinie 2:15, ponieważ tam jest mój adres zameldowania. Panowie dobijali się do drzwi - mówi portalowi gazetawroclawska.pl jeden z wezwanych.

O nagłej mobilizacji informuje gazetawroclawska.pl. Jak podaje portal, stawić na wezwanie musi się każdy. Jeśli ma ważne sprawy, może zostać zwolniony, ale pojawić się musi. "Wyjątkiem są osoby, które na przykład przebywają za granicą w pracy lub na wakacjach. Muszą one jednak usprawiedliwić swoją nieobecność w wiarygodny sposób" - czytamy na portalu.

Wrocław. 1500 osób wezwanych na ćwiczenia wojskowe

W nocy z wtorku na środę lub w środę rano takie wezwania na ćwiczenia dostał 1500 osób z Wrocławia i okolic. Na ćwiczenia w czwartek mają stawić się szeregowcy przydzieleni do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Wezwani nie wiedzą, co konkretnie ich tam czeka. - Do moich rodziców przyszli o godzinie 2:15, ponieważ tam jest mój adres zameldowania. Panowie dobijali się do drzwi, bo rodzice spali. Wystraszyli się, kiedy ktoś zaczął w środku nocy pytać o mnie. Nie podpisali wezwania. Nie wiem w ogóle, o co chodzi. Prowadzę jednoosobową firmę, mam wiele spraw, długoterminowych umów, za zerwanie których grożą mi kary - mówi portalowi Konrad Potrzebowski.

>>> Nowe polskie haubice Krab strzelają na poligonie:

Jak dodaje, nie wie, ile wszystko potrwa i obawia się, że jego firma może stracić przez to klientów. - To jakiś absurd. Rozumiem, gdyby szykowała się wojna, ale teraz? Mieszkam w Warszawie, nie wiem, co mam zrobić - stwierdza.

"Standardowe procedury"

Niestawienie się w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia będzie oznaczało konsekwencje prawne. Major Mieczysław Błażejewski, oficer prasowy pułku, wyjaśnia, że są to "standardowe procedury". - Prowadzimy działania mobilizacyjne, sprawdzamy stawiennictwo. Jutrzejsze ćwiczenia będą miały charakter jednodniowy. Każdy musi przyjść na wyznaczoną godzinę w ciągu dnia - powiedział. - Zrewidujemy stan, przeprowadzimy krótkie ćwiczenia. Wszyscy jeszcze tego samego dnia wrócą do domów - dodał.

Więcej o:
Komentarze (709)
Mobilizacja we Wrocławiu. Wojsko wezwało 1500 osób na ćwiczenia. "Panowie dobijali się do drzwi"
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 158 razy 142

  Amunicji nie ma,czołgów nie ma,okretów nie ma,radarów brakuje,mundurów brak,butów też ale Błaszczak bawi się w wodza.Śmieszno i straszno.

 • krynolinka

  Oceniono 139 razy 127

  Błaszczak miał sen, że go papierowe czołgi atakują. To zarządził mobilizację.

 • dornjuan

  Oceniono 93 razy 91

  Oczywiście, że standardowe procedury. PIS w nocy głosuje ustawy, maliniak w nocy przyjmuje ślubowania to i ci w nocy dostarczają wezwania. To się nazywa PISbolszewia.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 89 razy 79

  Brawo , ludzie nie maja co robic tylko patrzec na jakiegos belkoczacego trepa

 • ar.co

  Oceniono 82 razy 74

  "Wszyscy jeszcze tego samego dnia wrócą do domów - dodał."
  Zwłaszcza ci, którzy mieszkają obecnie np. w Przemyślu, Białymstoku czy Szczecinie, i dla których ta zabawa będzie trwała do 23. Do durnych zupaków nie dociera, że nikt nie musi mieszkać w miejscu stałego zameldowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX