PiS wycofa kandydaturę Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego? Czerwińska dementuje

Według medialnych spekulacji PiS miał wycofać kandydaturę Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. "Rzeczpospolita" podawała, że zamiast niego Andrzej Duda zgłosi Zbigniewa Cichocnia. - Nie ma takich planów. To są wyłącznie medialne spekulacje - powiedziała Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS.

Artykuł "Rzeczpospolitej" to kolejna publikacja, z której wynika, że Stanisław Piotrowicz jednak nie trafi do Trybunału Konstytucyjnego. "Do PiS zaczęło docierać, że delegowanie do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora Jaruzelskiego, to mało przemyślana koncepcja" - opisywała "Rzeczpospolita". Według dziennika kontrkandydata na miejsce Piotrowicza ma wyznaczyć Andrzej Duda i ma nim być Zbigniew Cichoń, prawnik i były senator PiS.

>>> Stanisław Piotrowicz nie pozwolił Bodnarowi odpowiedzieć na pytania:

Zobacz wideo

Stanisław Piotrowicz jednak nie trafi do TK? Czerwińska dementuje

Wcześniej wycofanie się z kontrowersyjnej kandydatury wieściła Wirtualna Polska. Portal informował, że dla partii największym problem z przeszłości Piotrowicza jest nie jego kariera prokuratorska w czasach PRL, a obrona księdza pedofila. - Nie ma takich planów. To są wyłącznie medialne spekulacje - powiedziała teraz Onetowi rzecznika PiS Anita Czerwińska. Poinformowała też, że w przyszłym tygodniu PiS przekaże marszałek Sejmu Elżbiecie Witek wniosek z tymi samymi kandydaturami.

Więcej o: