Szef NIK w ogniu pytań senatorów? Grodzki: "Poważnie rozważamy wezwanie Mariana Banasia na komisję"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że senatorowie poważnie rozważają wezwanie Mariana Banasia do złożenia wyjaśnień. Szef Najwyższej Izby Kontroli miałyby wypowiedzieć się na temat niejasności w sprawie oświadczeń majątkowych i wyłudzeń VAT przez jego byłych współpracowników.
Zobacz wideo

- Rozważamy wezwanie pana Mariana Banasia, szefa NIK, na wyjaśnienia. Senackie komisje mają, oprócz tego, że nie mogą powoływać komisji śledczej, niemal takie same uprawnienia, jak komisje sejmowe. Rozważamy to całkiem poważnie - powiedział cytowany przez dziennikarzy Polsat News nowy marszałek Senatu.

Marian Banaś może zostać wezwany na wyjaśnienia do Senatu

Tomasz Grodzki chciałby wyjaśnień od Mariana Banasia, które mają dotyczyć między innymi nieścisłości w oświadczeniach majątkowych. Prezes Najwyższej Izby Kontroli miał nie wykazać w oświadczeniu wszystkich nieruchomości, których był właścicielem. 16 października Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę oświadczeń Banasia, jednak nie ujawniono zastrzeżeń, jakie pojawiły się podczas śledztwa.

Dodatkowo CBŚP zajmuje się sprawą dwóch podwładnych Mariana Banasia, którzy mieli kierować mafią VAT-owską. Wśród zatrzymanych ma być jeden z najbliższych współpracowników obecnego szefa NIK, który wówczas był szefem Ministerstwa Finansów. Do tej pory zarzuty usłyszało łącznie 15 osób.

Więcej o:
Komentarze (92)
Senat przepyta szefa NIK? Tomasz Grodzki: "Poważnie rozważamy wezwanie Mariana Banasia na komisję"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 51 razy 49

  To mi się podoba. Wystarczyło aby w Senacie przywrócona została demokracja żeby się wziąć za pis kolesiów. Koniec krycia swoich w kaczystanie.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 39 razy 37

  Banaś Człowiek bez VAT ma składać wyjaśnienia! Toż to prawdziwy Burdel!

 • ar.co

  Oceniono 36 razy 34

  I już mamy pierwszą odpowiedź, dlaczego Prostytutki i Sutenerzy tak zajadle starały się przekupić któregoś z tych "nieważnych" (jak sami twierdzili) senatorów opozycji. Teraz to dopiero ruszą propozycje korupcyjne!

 • marywil2012

  Oceniono 32 razy 32

  Kryształowy Marian to poważne obciążenie dla PiS. PiS się znowu zakiwał. Mogą przycisnąć Mariana albo deprecjonować senat. Deprecjonowanie senatu jednak może im bokiem wyjść. Elektorat będzie miało znużony obraz pisowskiej idylli. Obawiam sie, że pis może już się nie wyrabiać na zakrętach, nawet jeśli zwolni. Są wyladowani pod sufit śmierdzącymi aferami.

 • aronia0

  Oceniono 27 razy 25

  Brawo, Panie Marszalku.

 • pyffello114

  Oceniono 22 razy 22

  Od "kryształowego Banasia" pana Karczewskiego do wezwania na komisję Senatu
  przez pan profesora Grodzkiego.
  Widać zmianę? Czyjest ona dobra??

 • bs75

  Oceniono 20 razy 20

  PiS dawno poświęciłby Banasia, bo strasznie mu ciąży wizerunkowo. Zatem pytanie: jakie kwity ma Banaś na Kaczyńskiego?

  W sumie, jak senat go trochę pogriluje, nawet bez opcji usunięcia z urzędu... Mniam

 • ssc1

  Oceniono 22 razy 20

  Mafia VATowska w Ministerstwie Finansów!
  Genialne! Więc "walczyli" sami ze sobą....
  Jakie to polskie....
  Mrożek by tego nie wymyślił....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX