Tomasz Grodzki postawił w Senacie flagi UE. Nie zamieszka też w willi. "Nie wydaje mi się potrzebna"

Tomasz Grodzki został nowym marszałkiem Senatu. Już na wstępie widać, że ma odmienne podejście do tej funkcji od swojego poprzednika, Stanisława Karczewskiego. W Senacie niemal od razu poajwiły się długo nieobecne flagi UE. Grodzki zapewnia też, że nie zamierza wynajmować rządowej willi.
Zobacz wideo

Nowy marszałek Senatu Tomasz Grodzki był gościem Radia Zet. W czasie wywiadu oznajmił, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika z PiS, Stanisława Karczewskiego, nie zamierza wynajmować rządowej willi. Przypomnijmy, były marszałek ciągle zamieszkuje dom przy ulicy Parkowej - jego wynajem kosztuje Kancelarię Senatu ok. 5,6 tys. złotych.

Czytaj też: Karczewski przegrał z Grodzkim. Szykuje się do wyprowadzki z rządowej willi: "Mam dwa miesiące"

Marszałek Grodzki będzie mieszkać w hotelu poselskim

Tomasz Grodzki powiedział Łukaszowi Konarskiemu:

Willi nie planuję, złożyłem taką deklarację. (...) Jest dość kosztowna i nie wydaje mi się potrzebna.

Póki co marszałek mieszka w hotelu sejmowym, rozważa więc nieco większy metraż na wypadek wizyt rodziny:

Być może zmienię pokój na trochę większy, bo pewnie przybędzie papierów i oczekuję, że rodzina czasem będzie mnie odwiedzać.  Chciałbym więc mieć nieco więcej przestrzeni.

Dodał, że kancelaria Senatu nie będzie w przyszłości opłacać wynajmu rządowej willi. "Marszałek Borusewicz przez kilka kadencji mieszkał cały czas w domu poselskim i korona mu z głowy nie spadła" - skwitował nowy marszałek Senatu. Zapewnił, że senator Karczewski będzie musiał się wyprowadzić z willi przy ulicy Parkowej w Warszawie.

Czytaj też: Karczewski żegna się z funkcją marszałka Senatu. "Czuję się osobiście urażony"

Także w Senacie już widać znaczące zmiany. Na korytarzu pojawiły się obok polskich, flagi Unii Europejskiej. Zdjęciem z korytarza podzielił się Sławomir Nitras:

Były marszałek Senatu na antenie RMF FM oznajmił, że ma dwa miesiące na przeprowadzkę i prawdopodobnie wyniesie się ze swojego dotychczasowego domu w przeciągu miesiąca.

Więcej o:
Komentarze (442)
Tomasz Grodzki postawił w Senacie flagi UE i zapewnia: "Willi nie planuję, złożyłem taką deklarację"
Zaloguj się
 • chopinn

  Oceniono 197 razy 173

  Jak widac Grodzki to czlowiek wysokiej kulutry oraz elokwencji, w przeciwienstwie to poprzednika, ktory pomylil funkcje Marszalka z byciem ksiezniczka.

 • antropoid

  Oceniono 130 razy 114

  To tylko PiSiory doją budżet ile wlezie, nie przepuszczą żadnej korzyści, a flagi unijne poniewierają - chociaż pchają się do UE tak samo jak do rządzenia Polską.

  Wstyd i hańba Polaków, że te europejskie wybory tez hałastra wygrała.
  Propaganda kur..ska prymitywna, ale jak widać skutecznie wali po łbach.

 • ketjow1978

  Oceniono 117 razy 103

  Różnica między senatorami Grodzkim a Karczewskim jest taka, jak między Koreą Południową a Koreą Północną. To się nazywa dobra zmiana, nie tamta pisowska ściema.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 81 razy 69

  Karczewski chętnie pozostanie w Willi, może ją dzielić nawet z Banasiem.

 • polakadam

  Oceniono 69 razy 61

  No przecież karczewski mówił że willa by stała pusta gdyby nie on. Marnowała by się więc były marszałek w patriotycznym odruchu zapobiegł marnotrawstwu.
  A tak na poważnie to straszna wiocha z tych pisowców. Uważają że wszystko im się po prostu należało. Nie można buractwa wpuszczac na salony.

 • anitenanita

  Oceniono 66 razy 56

  Uffff, powoli wracamy z barbarzyństwa do cywilizacji. Na razie w Senacie. Oby za pół roku w Pałacu Prezydenckim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX