Wieczorem spotkanie Kaczyńskiego i Morawieckiego z prezydentem. "Konsultacja ws. nowego rządu"

W środę wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego rządu. Podczas spotkania prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, oraz premierem Mateuszem Morawieckim.

"Dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne ws nowego rządu. Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z Prezesem PiS Premierem Jarosławem Kaczyńskim oraz Premierem RP Mateuszem Morawieckim" - napisał na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jak zapewnił rzecznik, po zakończeniu rozmów zostanie wydany oficjalny komunikat co do dalszych kroków, które będą podejmowane w kwestii tworzenia nowego rządu.

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

We wtorek Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji. Zgodnie z konstytucją zrobił to podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. Wczoraj wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której Andrzej Duda przyjął dymisję Rady Ministrów. Prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu pełnienie obowiązków do czasu powołania nowego rządu.

Według wstępnych informacji premier wygłosi expose 15 lub 19 listopada. Podczas swojego przemówienia programowego Mateusz Morawiecki ma opowiadać o nowych priorytetach Prawa i Sprawiedliwości, którymi będą kwestie unijne, energia, klimat i środowisko. Z doniesień "Rzeczpospolitej" wynika, że obóz rządzący chce sięgnąć po głosy elektoratu miejskiego i odpowiedzieć na zmieniające się aspiracje wyborców PiS, a jego głównym celem jest  obecnie reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oraz odparcie spodziewanego spowolnienia gospodarczego.

Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu:

Zobacz wideo
Więcej o: