Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas inauguracji Sejmu. Biuro partii tłumaczy, że "nie był to długi sen"

We wtorek 12 listopada odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Podczas niego posłowie złożyli ślubowania, wybrano marszałka i wicemarszałków, chociaż wśród internautów coraz większą popularnością cieszy się zdjęcie lidera ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. Janusz Koriwn-Mikke "znowu to zrobił" i zdrzemnął się podczas posiedzenia.
Zobacz wideo

Zdjęcie posła Konfederacji udostępnił na swoim Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. - Zasłuchany Janusz Korwin-Mikke podczas wystąpienia Roberta Winnickiego z Konfederacji - napisał pod fotografią polityk. Później zdjęcie to umieścił także Robert Biedroń, który napisał: "Janusz! Sejm RP to nie Twoja osobista sypialnia, obudź się z letargu".

Janusz Korwin-Mikke "zamknął oczy na chwilę" podczas inauguracji Sejmu

Niektórzy internauci zarzucali, że zdjęcie udostępniane przez polityków jest nieprawdziwe. Do sprawy odniósł się także szef biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk. - Samo zdjęcie fejkiem nie jest, sytuacja jest prawdziwa, choć była krótkotrwała. (...) Pan prezes rzeczywiście zamknął oczy na chwilę. Nie był to długi sen. Na sali było wiele osób robiących fotografie, ktoś po prostu uchwycił ten moment - powiedział cytowany przez Konkret24 polityk.

Na zdjęciu widać także polityka Prawa i Sprawiedliwości Dominika Tarczyńskiego, który patrzy w kierunku posłów Konfederacji. Internauci przypomnieli, że Dominik Tarczyński zapowiedział "oddanie sprawiedliwości" za słowa Korwina-Mikkego, który krytykował wyborców PiS. "W imieniu tysięcy wyborców którzy oddali na mnie głos, wypłacę w Sejmie temu szaleńcowi sprawiedliwość zgodnie z kodeksem honorowym. Przy pierwszym spotkaniu" - napisał wtedy Dominik Tarczyński. Według niektórych internautów spanie jest sposobem lidera Konfederacji na uniknięcie pojedynku z posłem PiS.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Janusz Korwin-Mikke daje odpocząć oczom podczas posiedzeń parlamentu. W 2014 roku austriacki europoseł Zielonych Michel Reimon opublikował na Twitterze zdjęcie śpiącego lidera Konfederacji podczas posiedzenia poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego. "Przeciw Europie, za snem. Polski skrajnie prawicowy parlamentarzysta śpi w czasie przemówienie Federiki Guidi" - brzmiał podpis pod zdjęciem.

Janusz Korwin-Mikke ostatnio dał wywiad w programie "Rzecz o Polityce" prowadzonej przez Jacka Nizinkiewicza. Dziennikarz zadał pytanie, czy w fotelach polskiego parlamentu będzie się wygodniej spało, niż w Parlamencie Europejskim. Janusz Korwin-Mikke zapewnił, że w "Sejmie się nie wyśpi". - Nie sypiam wbrew pozorom, słucham o wiele lepiej jak mam zamknięte oczy. Wygodnie człowiek siedzi i słucha tych bzdur. Tutaj jest o wiele mniej wygodnie, tam były rozkładane fotele, a w polskim Sejmie nie są - podsumował lider Konfederacji.

Więcej o:
Komentarze (146)
Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas inauguracji Sejmu. Biuro partii tłumaczy, że "nie był to długi sen"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 57 razy 45

  Jeden patrzy chmurnym wzrokiem, bo obiecał dać w mordę, a tu tyle ludzi dookoła i jeszcze ktoś by oddał.

  Drugi śpi, mając w d… swoich wyborców i to, co się dzieje w sejmie.

  Trzeci maca smartfona, najwyraźniej znajdując w nim rzeczy i sprawy ciekawsze, niż w parlamencie, do którego go jakimś cudem wybrano.

  Fajne to podejście mają. Takie nie za poważne.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 53 razy 43

  Spał w Brukseli śpi i w Warszawie. Niech dziad sobie cukier sprawdzi.

 • kajaanna

  Oceniono 36 razy 32

  Dobry sen i wypróżnianie - podstawy szczęścia mężczyzn w jego wieku.

 • czarnyminio

  Oceniono 30 razy 26

  Pozuje na oryginała . Robi dużo aby go było widać i słychać. Spieprzył swoje życie polityczne a teraz odpoczywa i bawi się kosztem suwerena.

 • totus.tytus

  Oceniono 19 razy 19

  Płacą mu jeszcze za to pajacowanie. To znaczy: my wszyscy płacimy. Ci, którzy wybrali tego dziada do sejmu śmieją się, pryszczaci korwinoonaniści i kuce, ale to my, dorośli, płacimy za to, że ten staruch urządza sobie taki pajacing.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 16 razy 16

  Ten obrazek to nadzieja dla Polski.
  Jeden stary schizo - pajac smacznie śpi . A młody pryszczaty kryptogej faszysta stuka w smartfonika jak 11 latek na lekcji pod ławką.
  Jest duża szansa, że prześpią głosowanie albo, że zagłosują na odwrót niż by chcieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX