"Czy wy jesteście anty-PiS-em?". Niezależny senator Krzysztof Kwiatkowski: "Nasze poglądy są znane"

"Czy wy jesteście anty-PiS-em?" - zapytał w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Grzegorz Sroczyński członka niezależnego koła senatrów.  "Nasze poglądy sa znane, sam dopiero co byłem w Łodzi na demonstracji KOD-u" - odpowiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl był Krzysztof Kwiatkowski - niezależny senator, a także były prezes Najwyższej Izby Kontroli. Prowadzący program Grzegorz Sroczyński zapytał, czy koło niezrzeszonych posłów ma być przeciwwagą dla partii rządzącej. - Nasze poglądy są znane - usłyszał w odpowiedzi.

Krzysztof Kwiatkowski wyjaśnił:

Jestem senatorem z Łodzi - kilka dni temu byłem w Łodzi na demonstracji KOD-u i Obywateli RP, na demonstracji związanej z tym, jak wspólnie dowiedzieliśmy się, kto jest kandydatem do Trybunału Konstytucyjnego. Okazało się, że kandydatem ma być była pani poseł Krystyna Pawłowicz, która na Komisji Sprawiedliwości w Sejmie powiedziała 'Głosuję za tą poprawką, chociaż jest niezgodna z Konstytucją'.

Zapytał retorycznie:

No jak można powoływać do Trybunału Konstytucyjnego osobę, która świadomie jako poseł, świadomie głosuje za rozwiązaniem, o którym wie, że jest niezgodne z konstytucją? Jak można do Trybunału Konstytucyjnego zgłaszać osobę, prokuratora stanu wojennego, pana Piotrowicza, gdzie wcześniej mówiło się, że my zmieniamy Sąd Najwyższy, żeby wyrzucić stamtąd ludzi związanych z szeroko rozumianym wymiarem sprawiedliwości PRL-u? No cóż było bardziej represyjnego w PRL-u niż prokurator, który prowadził sprawy polityczne?
Więcej o:
Komentarze (33)
"Czy wy jesteście anty-PiS-em?". Niezależny senator Krzysztof Kwiatkowski: "Nasze poglądy są znane"
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 10 razy 8

  NIK to jednak nie Trybunał Konstytucyjny. Zarzuty Kwiatkowskiemu postawiła ziobrowa prokur.atura i sąd te zarzuty nie przyjął...bo nic nie warte były.
  Natomiast wybieranie do TK osoby, która złamała wielokrotnie Konstytucję, to na prawdę możliwe tylko w czasie kaczystowskiej bolszewicko-faszystowskiej okupacji.
  A najdziwniejsze jest to, że banda złodziejskich (wierzących tylko we władzę i pieniądze) antypolskich kolaborantów opowiada cały czas jacy to oni są patriotami i wierzącymi.
  Jednym słowem...jeśli ktoś potrafi myśleć, to musi być antypisem.

 • proteusz33

  Oceniono 15 razy 5

  Czyli odpowiedział,nie wprost ale odpowiedział.Jest antypisem

 • f451

  0

  A jaka jest definicja pojęcia "anty-PiS" ?
  Ktoś kto najpierw myśli a potem działa ?
  Ktoś kto szanuje prawo i Konstytucję ?
  Ktoś kto respektuje wyrok Sądu Najwyższego ?
  A może ktoś kto ma inne zdanie niż Kaczyński ?
  ...

 • avnerkoss

  Oceniono 2 razy 0

  "Okazało się, że kandydatem ma być była pani poseł "
  Jakkolwiek to określenie może spotkać się z aplauzem przeciwników KPawłowicz, to chyba nie o to chodziło senatorowi...

 • piotr110660

  Oceniono 4 razy -2

  Zielona rączka

 • jaela

  Oceniono 8 razy -2

  Pikieta była organizowana przez Stowarzyszenie Nowoczesna Łódź. Pan senator był po to żeby się pokazać. Tyle i aż tyle. Co do poglądów, to tylko sam zainteresowany wie jakie ma.
  Natomiast doświadczenie w wyprowadzaniu radnych z klubu PO w RM ma duże.
  Wszystkie "kwiatki" jeszcze przed nami.

 • Maksymilian Skała

  Oceniono 5 razy -3

  Niezależny, na niczym nie zależy, no może oprócz kasiorki. Po za tym wsioradno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX