Sejm wybrał pięciu wicemarszałków, w tym dwóch z PiS. M.in. Terlecki, Kidawa-Błońska i Czarzasty

Trwa uroczysta inauguracja IX kadencji Sejmu. Małgorzata Gosiewska, Ryszard Terlecki (oboje z PiS), Małgorzata Kidawa-Błońska (KO) Włodzimierz Czarzasty (Lewica) i Piotr Zgorzelski (PSL-KP) zostali wybrani na wicemarszałków Sejmu.

We wtorek miejsce miała uroczysta inauguracja IX kadencji Sejmu. Posiedzenie zaczęło się od wystąpienia Antoniego Macierewicza, który został marszałkiem seniorem. Przemówienia wygłosili również Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo

Wybrano wicemarszałków Sejmu

Wybrano również wicemarszałków. Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będzie Ryszard Terlecki, który uzyskał 299 głosów oraz Małgorzata Gosiewska, której kandydaturę poparło 435 posłów. Opozycja reprezentowana będzie przez Małgorzatę Kidawę-Błońską z PO (411 głosów), Piotra Zgorzelskiego z PSL (422) oraz Włodzimierza Czarzastego (384 głosy). Według regulaminu Sejmu, kandydatów wicemarszałków zgłasza co najmniej piętnastu posłów, których musi poprzeć bezwzględna większość.

Bez swojego przedstawiciela w Prezydium Sejmu będzie koło Konfederacji. Grzegorz Braun z Konfederacji tłumaczył, że jego koło odda głosy przeciwko kandydatom, bo - jak powiedział - brak przedstawiciela jego partii w prezydium to "dyktat silniejszego".

Więcej o:
Komentarze (60)
Sejm wybrał wicemarszałków. M.in. Terlecki, Kidawa-Błońska i Czarzasty
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 25 razy 17

  Apartament + Karczewskiego poszedł się gonić .
  A mina Dudy bezcenna.
  Bo on ma dokładnie takie same zasługi na polu absolutnego debilizmu prawnego jak Karczewski z jego przepychaniem ustaw bez poprawek i z oczywistymi błędami o których obaj wiedzieli przed ich uchwalaniem .

 • czesiekkk

  Oceniono 24 razy 14

  Dobre czasy Kaczyńskiego się skończyły, w Sejmie dostaje prawdziwą opozycję i z lewa SLD/Lewica/Razem i z prawa Konfederację i z centrum PSL. Podobnie jak skończył się pomysł Kaczyńskiego na to, żeby w Polsce był duopol PiS i PO, i bronić swojej władzy mówiąc że to wina tych z PO. W Polsce ludzie mają różne poglądy polityczne i ten Sejm wreszcie zaczyna przypominać Polskę.

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 13

  Dziwne wdówka smoleńska aż z takim poparciem..Browar wszystkim postawiła czy jak.

 • claudiusz

  Oceniono 16 razy 10

  co ten oszolom Macierewicz tam robi?...on powinien odpowiadac sadownie za haniebna podkomisje smolenska,ktora pod jego zarzadem wyciagnela z kieszeni podatnika ciezkie miliony placac zupelnym ignorantom i pseudo znawcami...pod sad go!...i tam sie znajdzie za ta podkomisje jak tylko pis przegra wybory..

 • cleryka

  Oceniono 11 razy 9

  Nie sądzę,aby któryś z wice Marszałków spoza PiS,doczekał się takiego święta,aby poprowadzić obrady w Sejmie.

 • emigrant_1984

  Oceniono 5 razy 5

  Terlecki reprezentuje kolo Zombi czy narkomanow ? Jak demokracja to demokracja.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli Terlecki w końcu sie dowiedział, czy chce być wicemarszałkiem?

  Nie dalej niż wczoraj na pytanie dziennikarki, czy chce zostać wicemarszałkiem odpowiedział "poczekajmy do jutra, zobaczymy jakie będą decyzje". To by było tyle w kwestii, która opcja w tym kraju to lemingi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX