Senator niezależny Wadim Tyszkiewicz o pracy w Senacie: Chyba to nie mój świat

"Od wczoraj jestem w Senacie. Jutro ślubowanie. Dzisiaj kuluary. Moje pierwsze wrażenia? Szczerze? Chyba to nie mój świat" - napisał senator Wadim Tyszkiewicz w mediach społecznościowych. Były prezydent Nowej Soli narzeka na brak "konkretnego działania" i polityczne szachy".

Tyszkiewicz był prezydentem Nowej Soli w województwie lubuskim nieprzerwanie od 2002. W tegorocznych wyborach parlamentarnych dostał się do Senatu jako kandydat niezależny. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie jest zadowolony z nowego rozdziału swojej politycznej kariery.

Tyszkiewicz o Senacie: "Trzeba zjeść tę żabę"

We wpisie na Facebooku Tyszkiewicz pisze, że jest przyzwyczajonym do konkretnego działania "samorządowym rzemieślnikiem". "Kiedy doprowadzam do budowy fabryki, która daje pracę dla 500 ludzi, kiedy buduję nową drogę, basen czy halę widowiskowo-sportową... to wiem, że jestem potrzebny" - tłumaczy.

Świeżo upieczony senator stwierdza, że nie interesują go "polityczne szachy". "Jeszcze się na dobre nie zaczęło, a już tęsknię za moją ukochaną małą Ojczyzną" - wzdycha Tyszkiewicz i dodaje, że decyzję podjął świadomie, więc "trzeba teraz godnie zjeść tę żabę".

Czy PiS ma szanse na przejęcie niezadowolonego senatora? Tyszkiewicz jest krytyczny wobec PiSu, w przeszłości związany był z Nowoczesną. W połowie października były prezydent Nowej Soli w rozmowie z "NaTemat" zapewniał, że nie sprzedałby się "nawet za kopalnię złota ani dwie srebrne wieże". - Honor jest dla mnie ważniejszy od stanowiska - mówił.

>>> Kto będzie miał kontrolę nad Senatem? Senator Jan Maria Jackowski z PiS przekonuje, że "większość będzie płynna":

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (154)
Senator niezależny Wadim Tyszkiewicz o pracy w Senacie: Chyba to nie mój świat
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 71 razy 53

  Rozumiem żale Pana Tyszkiewicza, ale być może dzięki swojej kandydaturze pomógł przejąć senat z łap pisowców. Panie Wadimie, proszę się trzymać i dziękuję!

 • junk92508

  Oceniono 54 razy 46

  Gdyby takich Wadimów w Sejmie i Senacie była większość - to żyłoby nam się dużo lepiej...

  Rozwiązywano by rzeczywiste problemy jak służba zdrowia a nie urojone...

  Niestety są oni w zdecydowanej mniejszości - ale dobrze że jacyś są...

 • jag63

  Oceniono 47 razy 41

  Panie Senatorze Tyszkiewicz

  Pamięta Pan żałosny spektakl wyborczy Szydło na tle resztek budynków fabryki nici "Odra" w Nowej Soli.

  Niech to Pana motywuje do działania.
  Bo pisowskie upiory, osinowym kołkiem jeszcze nie uśpione, straszą.

  .

 • ars-derivatia

  Oceniono 27 razy 23

  Jeśli ktoś spędził lata jako samorządowiec, który musi codziennie rozwiązywać realne problemy bo zwyczajnie nikt inny tego nie zrobi i jest przyzwyczajony do działania, to nie ma się co dziwić, że może być w szoku kiedy trafia do Senatu gdzie można tylko klepać formułki i prowadzić partyjną polityką w nieskończoność.

  Trzeba po prostu robić dalej uczciwie swoje na tyle na ile się da i niestety nie liczyć na grupowe podejście do załatwiania poważnych spraw.

 • radon13

  Oceniono 24 razy 20

  Niestety polityka czasów PIS jest coraz gorsza, ale dotyczy to także samorządów , które są świadomie atakowane i głodzone poprzez odbierania naleznych pieniędzy np na edukację czy szpitale ! Dziś można zacytować " pierwsza cegła w murze została wyjęta" .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX