Sondaż wyborczy. PiS zyskuje poparcie mimo kandydatur Pawłowicz i Piotrowicza do TK

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydatury trojga kontrowersyjnych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, partia rządząca otrzymałaby 46,43 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu.

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadził Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Wynika z niego, że poparcie dla PiS i jego koalicjantów rośnie - podczas gdy w ostatnich wyborach do Sejmu partia rządząca otrzymała 43,59 proc. głosów, dziś mogłaby liczyć na głosy 46,43 proc. Polaków. Z badania wynika, że oprócz reprezentantów PiS do Sejmu weszliby także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji.

Sondaż wyborczy. PiS zyskuje, cała reszta traci

Sondaż Instytutu Badań Pollster pokazuje, że Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni) popiera obecnie 24,96 proc. respondentów, Lewicę (SLD, Wiosna, Razem) - 12,65 proc., a Koalicję Polską (PSL i Kukiz'15) - 8,83 proc. Do Sejmu weszłaby także Konfederacja, która cieszy się poparciem 5,71 proc. ankietowanych.

Przypomnijmy, że w wyborach do Sejmu przeprowadzonych 13 października Koalicja Obywatelska otrzymała 27,40 proc. głosów, Lewica - 12,56 proc, PSL - 8,55 proc, a Konfederacja 6,81 proc.

>>> Państwowa Komisja Wyborcza - oficjalne wyniki wyborów

Zobacz wideo

Badanie Instytutu Pollster przeprowadzono w dniach 5-6 listopada na grupie 1099 dorosłych osób. "Super Express" podkreśla, że sondaż powstał po tym, jak kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego zostali budzący kontrowersje sędziowie: Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz oraz Elżbieta Chojna-Duch.

Jednocześnie należy przypomnieć, że sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski, przeprowadzony krótko po ogłoszeniu kontrowersyjnych kandydatów, jednoznacznie wskazywał, że Polacy są przeciwko powołaniu ich na sędziów TK. Kandydaturę Stanisława Piotrowicza negatywnie oceniło 54,7 proc (22,7 proc. oceniło pozytywnie), a Krystyny Pawłowicz - 65,4 proc. (pozytywnie tylko 13,6 proc.).

Więcej o:
Komentarze (113)
Sondaż wyborczy. PiS zyskuje poparcie mimo kandydatur Pawłowicz, Chojny-Duch i Piotrowicza do TK
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 25

  a na ch...j komu sondaż na 4 lata do wyborów? Pis ma 5 posłów za dużo i tyle,
  tym się trzeba zająć, a nie głupotami

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 20

  Super Ekspres i Polster (sondazykownia założona przez 2 PiSuorow )i tak zeszli ze swoimi bajkami z 56% dla PiS przed wyborami do 46% teraz. To się nazywa urealnienie kłamstw do aktualnego Stsnu możliwości 😂

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 20

  Darujcie sobie cytowanie pierdow z Dudy Ptezesa zwanych Duper Ekspres. Nie wiadomo po co robiony jest ten sondaż i w jakim celu a piza tym przed wyborami w tej gazetce dawali PiS już 56% poparcia.

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 14

  Lud podkarpacki lepiej zna matactwa Pana Piotrowicza, Prokuratora PRL-u niż warszawska jaczejka PiS-u, która układała listy wyborcze do Sejmu. JAczejka sobie wydumała, ze jak wyśle pana Piotrowicza w rodzimy okręg wyborczy, to na pewno przejdzie. Ale rodzimy lud wyborczy zakasał rękawy i powiedział, co o panu Piotrowiczu myśli. I nie "wybrał" go.
  Szacunek dla ludzi z Podkarpacia, że pogonili tę kreaturę.
  Nic to, PiS próbuje teraz przepchnąć go do TK. Ludu Podkarpacia - daj odpór!

 • megaxs

  Oceniono 18 razy 14

  Czego nie rozumiecie, póki pieniądze na 500+ będą, to suweren przełknie nawet odmienną orientację Jarosława K.

 • daniell157

  Oceniono 13 razy 11

  Jak widać bandę jelopow nie interesuje że sądzić ich może nieokrzesana baba i były komunistyczny prokurator (który to podobno tak z komunizmem walczyl/walczy)

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 14 razy 10

  Polacy po prostu, jak Gowin, popierają, ale się nie cieszą. Kraj patridiotów bez kręgosłupów, którym latają wyższe wartości, wszystkim sobie gębę wytrą, jeśli dostaną za to parę groszy.

 • morsik2

  Oceniono 8 razy 8

  Po tym jak nałogowy latacz samolotami i dy..macz nieletnich Ukrainek dostał od suwerena 60000 głosów to już mnie nic nie zdziwi.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 6 razy 6

  Cóż, naród głupi jak stołowe nogi. Teraz konsumujemy efekty długotrwałego procesu niszczenia edukacji, w którym solidarnie uczestniczyły kolejne ekipy najjaśniejszej RP. Polacy w schyłkowym PRL byli dużo mądrzejsi mimo braku internetu, mobilnych elektrośmieci i wszechobecnej propagandy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX