Bogdan Zdrojewski chce się zmierzyć ze Schetyną. "Przegrane wybory obciążają nie tylko Grzegorza"

- Jeżeli Grzegorz Schetyna zdecyduje się kandydować na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, będę jego konkurentem - zapowiedział Bogdan Zdrojewski, senator elekt PO. Jak dodał, za zły wynik partii w wyborach parlamentarnych odpowiadają oprócz Grzegorza Schetyny też inne osoby w PO. - Nie należy tego składać na karb tylko jednej osoby - przyznał.
Zobacz wideo

Platformie Obywatelskiej nie udało się wygrać jesiennych wyborów parlamentarnych. Od tego czasu w partii pojawiają się głosy dotyczące potrzeby rozliczenia kampanii wyborczej i tego, czy ugrupowaniem nadal powinien zarządzać Grzegorz Schetyna. W grudniu w PO odbędą się wewnętrzne wybory, które mają zweryfikować poparcie dla dotychczasowego lidera partii. Wiele wskazuje na to, że przeciwko Schetynie są m.in. młodzi parlamentarzyści klubu. O próbie rozliczenia lidera PO mówiła otwarcie m.in. posłanka PO Joanna Mucha, która również ma rozważać start na szefa partii. Na tę funkcję jest także typowany Borys Budka, który otrzymał oficjalną rekomendację na szefa klubu parlamentarnego KO.

Zdrojewski zapowiada, że będzie konkurował ze Schetyną

Senator PO Bogdan Zdrojewski na antenie TVN24 powiedział, że jego zdaniem Schetyna po przegranej "nie utracił zdolności kierowania partią", ale zaznaczył jednocześnie, że według niego powinien mieć on konkurenta w wyborach na szefa PO, "jeśli podejmie decyzję o starcie".

Zdrojewski przyznał też, że jest gotowy zmierzyć się ze Schetyną i zostać jednym z kilku kandydatów, którzy będą się ubiegać o stanowisko przewodniczącego partii.

Jeżeli Grzegorz Schetyna zdecyduje się kandydować na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, będę jego konkurentem.
Ale od razu powiem, że nie takim, który za pięć dwunasta zrezygnuje z kandydowania

- zaznaczył Zdrojewski w "Jeden na Jeden" na antenie TVN24.

Jak dodał, w jego ocenie "rozliczenie Schetyny już nastąpiło". - Zobaczyliśmy, jak wyglądały wyniki wyborów samorządowych, wyborów do Parlamentu Europejskiego i przede wszystkim do Sejmu. Tam jest ocena i to ocena twarda. Nie miękka, która polega na gdybaniu, tylko mamy twarde fakty - mówił, dodając, że przegrane wybory "obciążają nie tylko Grzegorza". - Nie należy tego składać na karb tylko jednej osoby, bo jest to niesprawiedliwe - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (21)
Bogdan Zdrojewski chce się zmierzyć ze Schetyną. "Przegrane wybory obciążają nie tylko Grzegorza"
Zaloguj się
 • zaginiony_palik

  Oceniono 12 razy 10

  Wysoki do nieba, a głupi jak trzeba.
  Zdrojewski przy swoim wzroście durno wyglądał na kolanach przed biskupami jako minister kultury. Tak się tylko pytam, czy oni wszyscy uważają, że ludzie już zapomnieli ich służalstwo?

 • pi_sz

  Oceniono 11 razy 7

  Zdrojewski, który sypał kasą na prawo i lewo dla purpurowych niech się schowa w zapomnienie.

 • xegar

  Oceniono 6 razy 6

  Zdrojewski byłby bezkonkurencyjny, gdyby wybory odbywały się 20 lat temu i decydowali w nich tylko Wrocławianie. Teraz mało kto pamięta tamtego Zdrojewskiego, a szkoda, bo był sprawny, medialny i bardzo tam popularny. Tusk wsadzał go w PO na mało prestiżowe stanowiska, być może obawiając się konkurencji. Teraz przydałaby się tamta popularność. Ale nawet na tych mało popularnych stanowiskach Zdrojewski nie zawalił żadnego tematu.

 • ona_ona_80

  Oceniono 8 razy 6

  Zdrojewski na prezydenta! Niech Pan to rozważy.
  Spokój, klasa, opanowanie, inteligencja, mały negatywny elektorat. No i nie cierpi Schetyny :)

 • saksalainen

  Oceniono 5 razy 5

  Myślę że są lepsi kandydaci, ale dobrze że pan Zdrojewski się zgłosił, ktoś musiał zacząć. Mam nadzieję że to ośmieli innych.

 • artur702

  Oceniono 7 razy 5

  Bogdanowi Zdrojewskiemu ego urosło w sposób nieuzasadniony do przeogromnych rozmiarów. Był miernym Ministrem Kultury, przyczepił się do Platformy Obywatelskiej by go wyniosła, pyszni się i wywyższa bez żadnych merytorycznych powodów, do wszystkich wokół ma pretensje że jest tak bardzo krzywdzony i niedoceniany. A jest zwyczajnie mierny.

 • lodzermensz1

  Oceniono 4 razy 4

  No więc ja dobrze pamiętam ile pieniędzy przeznaczył pan Zdrojewski na świątynię Opatrzności Bożej (rzekomo na tamtejsze muzeum). Odbyło się to w sposób budzący podejrzenie, że cały konkurs był ustawiony. Więc ja za Zdrojewskiego uprzejmie dziękuję.

 • nutka7.17

  Oceniono 6 razy 2

  Kolejny kościelny przy...as pragnie się odpowiednio "ulokować". Mam dość tych wszystkich katoprawych dziamdziaków, działających na każde polecenie kleru i liżących im kościelne zady.

 • hunter1111

  Oceniono 4 razy 2

  największym grzechem schetyny i obecnego po jest zgaszenia narodowego gniewu na to co pi robi z polska, kampania wyborcza była klęską, wyniki wyborów pokazały ze znaczna czesc społeczeństwa chce innej polski niz pis i oddawali głos nieważny bo zwyczajnie nie ma na kogo glosowac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX