Święto Niepodległości 2019. Posłowie Lewicy z antyfaszystami, poseł Konfederacji dowodził strażą narodowców

Przez Warszawę przeszły dwa duże zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości: Marsz Niepodległości oraz Marsz Antyfaszystowski. "Chcemy żyć w kraju, w którym jest miejsce dla wszystkich" - napisała posłanka Magdalena Biejat, która szła z antyfaszystami. Z kolei jeden z nowych posłów Konfederacji dowodził strażą Marszu Niepodległości.
Zobacz wideo

Marsz Antyfaszystowski "Za wolność Waszą i naszą" organizowany jest przez Koalicję Antyfaszystowską. Wzięła w nim udział posłanka Magdalena Biejat z partii Razem. "Idziemy w marszu, bo jesteśmy patriotami i patriotkami, bo chcemy żyć w kraju, w którym jest miejsce dla wszystkich, bez względu na wyznanie, przekonania polityczne, płeć, kolor skóry czy zasobność portfela" - napisała na Twitterze.

W marszu organizowanym przez Koalicję Antyfaszystowską wziął udział również Maciej Konieczny z Lewicy. Na swoim profilu na Twitterze zamieścił zdjęcie z Adrianem Zandbergiem. "O wolność naszą i waszą idziemy w marszu antyfaszystowskim." - napisał polityk.

W Marszu Antyfaszystowskim brali też udział bezpartyjni posłowie, którzy startowali z list Koalicji Obywatelskiej: Franek Sterczewski i Klaudia Jachira.

Protest Obywateli RP na rondzie de Gaulle'a

Obywatele RP zgromadzili się na rondzie de Gaulle'a, gdzie rozwinęli transparent z napisem "Konstytucja". Była tam Wanda Nowicka, posłanka Lewicy, która sprzeciwiła się próbom usunięcia ich przez policję. "Mamy prawo tu stać!" - napisała na Twitterze.

Na rondzie de Gaulle'a była również Anna Maria Żukowska. "To, co zasłaniają przed maszerującymi organizatorzy Święta Niepodległości, to m. in. duży transparent napisem Konstytucja. Trochę smutne. Pozwoliliśmy - wszyscy - zrobić z pięknego słowa 'konstytucja' oręż, bastion, ale też i znienawidzony cel ataków" - napisała na Twitterze posłanka Lewicy.

W proteście Obywateli RP brała udział również Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka napisała na Twitterze: "'Wy jesteście zoo a my ludzie. Przyszliśmy Was pooglądać'. Tak mówi do nas działacz młodzieży wszechpolskiej. PS. Stoimy sobie w miejscu gdzie podpalił się Piotr Szczęsny".

Z kolei posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk informowała na Twitterze, że policja nie chciała jej przepuścić do Obywateli RP na rondzie de Gaulle'a. Powodem miały być względy jej bezpieczeństwa. Posłance odmówiono również podania informacji pozwalających na identyfikację osoby odpowiedzialnej za tę decyzję. 

Marsz Niepodległości 2019 pod hasłem "Miej w opiece naród cały!"

W Marszu Niepodległości pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!" wziął udział Krzysztof Bosak, wiceprzewodniczący Konfederacji. "Jest spokojnie. Wspaniała atmosfera. Za chwilę rusza koncert na błoniach Stadionu Narodowego! " - napisał.

W Marszu Niepodległości brał również udział poseł Michał Urbaniak, dowodził on czołowym kordonem straży marszu.

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie wraz z podpisem: "Synku, dziś nasza Ojczyzna ma urodziny. Wieszamy flagę i przypominamy Pięć Prawd Polaków: Jesteśmy Polakami. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci. Polak Polakowi bratem. Co dzień Polak Narodowi służy. Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle".

Więcej o:
Komentarze (146)
Święto Niepodległości 2019. Posłowie Lewicy z antyfaszystami, poseł Konfederacji dowodził strażą narodowców
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 23

  Marsz hitlerowców w mieście zaszlachtowanym przez Hitlera to obelga dla wszystkich Polaków

 • antropoid

  Oceniono 40 razy 16

  Weszpolactwo i Osobniki Niespełna Rozumu - najgorszy motłoch, w dodatku o zdradzieckich odchyłach, powinien być wydalony z Polski za próby wepchnięcia jej jeszcze bardziej pod but watykańskiej sekty.

 • wolak007

  Oceniono 20 razy 12

  Skoro Parlamentarzyści Lewicy szli z antyfaszystami to Parlamentarzyści PiS szli z....?

 • antropoid

  Oceniono 34 razy 12

  Konfederacja?... A co robi na polskim święcie narodowym to zdradzieckie barachło, które chce Polskę jeszcze bardziej uzależnić od watykańskiego okupanta?

 • swru

  Oceniono 11 razy 11

  Wiara naszych ojców to chyba Swarożyc, Perun i temu podobni. Natomiast azjatycka religia została nam narzucona siłą, wymordowano wielu Polaków by czarni mogli tu rządzić i opowiadać bzdury o chodzeniu po wodzie i trzepać kasę

 • imagistyk

  Oceniono 29 razy 11

  Takie są skutki oddania wychowania młodzieży polskiej w ręce Kościoła Kat. i IPN-u.
  Mam nadzieję, że Prawdziwi Polacy posprzątają Warszawę po swoim marszu. Byłby to objaw rzeczywistego patriotyzmu. Chociaż powinna za nimi jechać polewaczka i zmywać brunatne ślady ...

 • tadek82

  Oceniono 12 razy 10

  I BRAWO LEWICA !!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX