Kidawa-Błońska o planach PiS w Senacie. Miała słyszeć, że senatorowie zablokują wybór marszałka

- Jestem pewna o senatorów, którzy reprezentują Koalicję Obywatelską, to są ludzie honoru. Natomiast nie jestem pewna, co będzie chciało zrobić Prawo i Sprawiedliwość, bo już słyszę, że nie będą jutro chcieli doprowadzić do wyboru marszałka - powidziała Małgorzata Kidawa-Błońska dziennikarzom na pl. Piłdudskiego. Wicemarszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do zaplanowanego na wtorek pierwszego posiedzenia Senatu nowej kadencji.

- Jeżeli będzie respektowany regulamin, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jutro będziemy mieli marszałka Senatu - dodała Kidawa-Błońska. KO i partie opozycji chcą by marszałkiem wyższej izby został senator PO Tomasz Grodzki.

Terlecki: Zobaczymy, jak się ułoży w Senacie

Zbliżające się posiedzenie parlamentu w nowym składzie skomentował również Ryszard Terlecki. - Jutro Sejm będzie wybierać wicemarszałków, ale też Senat będzie wybierać prezydium. Pewnie jedno głosowanie będzie trochę zależało od drugiego. Zobaczymy, jak się ułoży w Senacie - powiedział szef klubu parlamentarnego PiS w rozmowie z reporterami TVN24.

Terlecki już wcześniej zapowiadał, że PiS będzie chciał wybrać swojego marszałka. Tłumaczył to tym, że PiS ma większość w Senacie, "w tym sensie, że klub jest największy". Marszałkiem miałby ponownie zostać Stanisław Karczewski.

W wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie, Koalicja Obywatelska - 43, PSL - 3, a SLD - 2. Czworo senatorów startowało z własnych komitetów.

Jakie znaczenia ma kontrola nad Senatem? Dowiedz się więcej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (207)
Kidawa-Błońska o planach PiS w Senacie. Miała słyszeć, że senatorowie zablokują wybór marszałka
Zaloguj się
 • antipatico

  Oceniono 119 razy 111

  Nie ma podłości, do której pis by się nie posunął. Zaprawdę słusznie powiedział Jażdżewski, że świnia uwielbia zapasy w błocie.

 • renegate60

  Oceniono 62 razy 58

  Wcale bym się nie zdziwił gdyby ta ohydna sekta PIS, coś jutro kombinowała w Senacie. Oni są zdolni do każdego draństwa by mieć pełnię władzy. Solą w oku kurdupla jest fakt ze Senat przestanie być posłuszną maszynką do głosowania, najbardziej irracjonalnych ustaw spłodzonych przez pisowską większość w Sejmie. Przez cztery ostatnie lata wszystko co sobie zażyczył kurdupel, nawet niezgodne z Konstytucją RP jak burza przechodziło przez Sejm a później Senat. Jest szansa że tak nie będzie, wiec pisuary zaczynają kombinować. Nie wyszło im z protestami, nie wyszło zrobienie zdrajcy a'la Kałuża z jakiegoś senatora demokratycznej opozycji, więc pewnie wymyślą jakieś inne draństwo.

 • ml2403

  Oceniono 47 razy 43

  PiS ma większość w Senacie powiada pan Terlecki ksywa "pies". Większość to kolego ćpunie polega na tym, że można coś przegłosować, a nie, że spośród partii ma się największą liczbę głosów. Wy macie takiego hopla na punkcie władzy absolutnej, że każde odstępstwo uwiera was jak gwóźdź w bucie. Radziłbym wam byście się jednak do tego przyzwyczaili, bo trzeba będzie się przyzwyczaić do braku większości w Sejmie i to może wcześniej niż za 4 lata.

 • dukeofmar

  Oceniono 50 razy 42

  Terlecki, ty jesteś w prezydium Sejmu, a nie znasz definicji słowa "większość"?!

 • sztucznypolak

  Oceniono 45 razy 39

  "Wiekszosc w tym sensie e klub jest najwiekszy"

  Czy to w ogole mozna skomentowac?

 • pislamabad

  Oceniono 44 razy 36

  Pisie bolszewickie coorwy wywołają choćby alarm bombowy, każą milcji obatelskiej ewakuować senatorów opozycji i sami sobie "marszałka" wybiorą - powtórka z Sali Kolumnowej, reasumpcji głosowań Towarzysza PZPR Piotrowicza...

 • mariohudds

  Oceniono 37 razy 35

  Nie wpuści się 5 posłów opozycji na salę obrad w senacie i się wybierze swojego. A potem się żadnych protestów nie uzna. Można? Można! Proste? Proste!

 • swru

  Oceniono 34 razy 32

  Myslę, że PiS 2-3 senatorów po prostu zamknie w więzieniu. Jakieś powody zawsze się znajdą a odwołać się nie ma do kogo. Wszędzie ludzie Zbyszka Zero

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX