PiS się nie poddaje. Karczewski zapowiada walkę o większość w Senacie. "Wszystko jest możliwe"

Stanisław Karczewski nie wyklucza żadnego scenariusza w związku z wyborem nowego marszałka izby. Przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość prowadzi rozmowy, mające na celu osiągnięcie większości w Senacie. Na razie większość mają siły opozycyjne.

- Ta większość nie jest stabilna. Sytuacja w senacie bliska jest remisowi. Wszystko jest możliwe. Nie wiem, co wydarzy się jutro. Na pewno jeżeli Prawu i sprawiedliwości nie uda się uzyskać większości na jutro, to będziemy starali się ją zdobyć w trakcie kadencji - mówił Stanisław Karczewski.

Marszałek dla opozycji, dwóch wicemarszałków dla PiS?

W niedzielę do tematu wyboru nowego marszałka Senatu odniósł się Bartosz Kownacki. Poseł PiS w rozmowie z RMF stwierdził, że jeśli marszałkiem zostanie kandydat opozycji, to jego partia będzie domagać się dwóch wicemarszałków.

- Byłoby rzeczą zaskakującą, gdyby klub, który ma 48 senatorów miał tylko jednego wicemarszałka Senatu i na przykład przedstawiciele ugrupowania, które ma dwóch czy trzech senatorów też miały jednego wicemarszałka. Byłoby to zachwianie proporcji - stwierdził Bartosz Kownacki.

W wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie, Koalicja Obywatelska - 43, PSL - 3, a SLD - 2. Czworo senatorów startowało z własnych komitetów. Kandydatem opozycji na marszałka ma być Tomasz Grodzki, kandydatem PiS - Stanisław Karczewski. Inauguracyjne posiedzenie Senatu  rozpocznie się we wtorek. Obrady - do czasu wyboru marszałka - będzie prowadzić marszałek senior Barbara Borys-Damięcka.

Więcej o:
Komentarze (318)
Stanisław Karczewski zapowiada walkę o większość w Senacie dla PiS. "Wszystko jest możliwe"
Zaloguj się
 • threemen

  Oceniono 62 razy 60

  Z korupcji politycznej i robienia wyborców w czambuko nie zrezygnują nigdy. Liczy się tylko władza.

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 62 razy 56

  Standardy PiSu równa się squ...syństwo:) Jestem squ...synem i nie cofnę się przed żadnym squ...syństwem by podlizać się Prezesowi:))))))

 • Anna Skowron

  Oceniono 49 razy 47

  Rzygać i tylko rzygać się chce na to o się wyprawia w Polsce i to jaka ilość ludzi to popiera. Nic nie dochodzi do tych zakładach łbów. Nawet gdyby dotyczyło coś konkretnej osoby to otrzełaby się i Po Sprawie. Komuna to była pestka

 • waldekan

  Oceniono 44 razy 44

  cięzko się wyprowadzić z darmowej chałupy, panie Karczewski ?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 45 razy 43

  PiS się nie poddaje - "Będziemy tak długo szukać zdrajcy w szeregach opozycji, aż go znajdziemy. Damy mu nową Skodę, 30 srebrników i tekę ministra sportu!".

 • ps11111ps

  Oceniono 40 razy 38

  Ciezko zachowac proporcje gdy jeden klub ma 48 czlonkow a drugi np 2. Czyli czego pan oczekuje. Ze z klubu A bedzie jeden marszalek, a z klubu B 1/25 marszalka? Sama ręka? Noga? Du.a? Co za matoł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX