Szymon Hołownia: Dużo bardziej chcę świata z wodą i powietrzem, niż świata z Platformą czy PiS-em

- Kwestia środowiska powinna być dziś absolutnym priorytetem dla wszystkich, nie powinna schodzić z ust i biurek naszych liderów dzień w dzień, bo to - a nie ciągnące się tygodniami spory o stołek marszałka, albo partyjne przekładańce w PO czy PiS-ie - jest nasze życie - napisał na Facebooku Szymon Hołownia. Dziennikarz po raz pierwszy publicznie zabrał głos po tym, jak media zaczęły spekulować, że rzekomo zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w przyszłym roku.

Na początku mijającego tygodnia "Wprost" oraz "Polityka Insight" donosiły, że Szymon Hołownia ma planować start w wyborach prezydenckich. Według ustaleń centrum analitycznego powstałego przy tygodniku "Polityka", znany dziennikarz ma "szykować kampanię" już od sierpnia. Oficjalne informacje w tej sprawie mają ponoć pojawić się za dwa, trzy tygodnie.

Szymon Hołownia o śmieciach i kryzysie klimatycznym

Sam Hołownia nie odniósł się dotychczas w jakikolwiek sposób do tych medialnych spekulacji. Natomiast w niedzielę, opublikował wpis na Facebooku. Dotyczy on kwestii związanych z kryzysem klimatycznym, które oczywiście też o politykę zahaczają. Katolicki publicysta przypomina więc o oburzeniu prawicowej prasy w związku z krytyką kupowania plastikowych kwiatów i zniczy w okresie Wszystkich Świętych. We wpisie odniósł się do słów proboszcza, które usłyszał podczas mszy:

Ideologiczne zacietrzewienie ma jednak to do siebie, że zawsze kończy się tam, gdzie trzeba zapłacić rachunki. Przypomniał dziś o tym dobitnie (nie mający rzecz jasna nic wspólnego ze wspomnianymi publikacjami) proboszcz jednej z otwockich parafii, gdzie uczestniczyłem w niedzielnej Eucharystii. W ogłoszeniach powiedział o podwyżce o 140 proc. opłat za wywożenie śmieci z parafialnego cmentarza. I że planowane są kolejne podwyżki, po których w przyszłym roku parafia wydawać będzie na to ponad pół miliona złotych. A większa część tych śmieci to plastik - znicze i sztuczne kwiaty

- napisał Hołownia.

>>> Nowa i niebezpieczna metoda wypalania śmieci. Zobacz materiał Studio Biznes: 

Zobacz wideo

W dalszej części Hołownia podkreśla ponadpartyjne znaczenie walki z kryzysem klimatycznym. "Na spotkaniach mówię ludziom: nie ma znaczenia, czy jesteś lewakiem, czy prawakiem, gejem czy heterykiem, wyborcą Jarosława czy fanem Grzegorza: bez powietrza dusimy się dokładnie tak samo. Bez wody - tak samo konamy z pragnienia" - tłumaczy Hołownia i dodaje "Dużo bardziej chcę świata z wodą i powietrzem, niż świata z Platformą czy PiS-em".

Więcej o:
Komentarze (212)
Szymon Hołownia: Dużo bardziej chcę świata z wodą i powietrzem, niż świata z Platformą czy PiS-em
Zaloguj się
 • H2O H2O

  Oceniono 48 razy 30

  Już był świat z wodą... ciepłą z kranu. Jednak suweren wybrał działkowców, hejterów, lotników, sutenerów...

 • tksiazek

  Oceniono 59 razy 27

  A potem się okaże że znowu są: msze, kapelani, ograniczanie praw kobiet i klękanie przed biskupami. Panie Hołownia bądź pan poważny.

 • Dzbanski Andrzej

  Oceniono 41 razy 25

  A co kogo obchodzi co bedzie ze środowiskiem. Elektorat zainteresowany jest 500+, a nie tam czystym powietrzem, bo przecież na podlasiu i podkarpaciu go nie brakuje. Ten sam elektorat, kłusuje i to na chronione gatunki oraz ma pojecie o segregacji odpadów wg klucza da się spalić bądź nie. Niestety ten elektorat to większość i dlatego Pan Hołownia jest bez szans z swoimi poglądami.

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 16

  Jedno jest dobre w aktywności Hołowni.
  Zmusi polityków do intensywniejszej dyskusji o środowisku.

 • tetradrachma

  Oceniono 16 razy 14

  Polacy, wybaczcie, ale trudno (się) powstrzymać, kiedy postronny człowiek widzi Wasze męczarnie i frustracje przeto, zaryzykuje i powiem: Wasz problem to nie "ten czy tamten łajdak", a ciemny (niekumaty), niemoralny …..Suweren. Już starożytni Grecy wiedzieli, że nie TYRAN tworzy NARÓD, a na odwrót. Weźcie to pod uwagę, proszę !

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 14

  Rządzące badziewo naszym krajem nie zajmuje się takimi pierdołami , dla nich najważniejsze są stanowiska .

 • matts06

  Oceniono 42 razy 12

  Podobają mi się przyszli kandydaci.
  Duda - leżący przed biskupem
  Hołownia i Kosiniak - na kolanach przed biskupem
  Kidawa-Błońska - w ukłonach przed biskupem

  Czy w tym kraju może być normalnie?

 • sobekx

  Oceniono 27 razy 11

  Hołownia jest niebywale niebezpieczny dla PiS i Dudy ponieważ mógłby zabrać im część katolickich wyborców. Dlatego zapewne dużo trolli pod artykułem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX