Sędzia TK znów krytykuje prezes Julię Przyłębską. Domaga się dyskusji o "problemach Trybunału"

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Jarosław Wyrembak domaga się od prezes Julii Przyłębskiej pilnego zwołania posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK. Wyrembak w kolejnym już piśmie do Przyłębskiej zgłasza zastrzeżenia co do organizacji pracy Trybunału.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Jarosław Wyrembak skierował w piątek pismo do prezes TK Julii Przyłębskiej, w którym domaga się pilnego zwołania posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK - podaje Onet.pl. Celem posiedzenia miałoby być "umożliwienie dyskusji o wszystkich bieżących problemach Trybunału" i "kwestionowanych" przez sędziego Wyrembaka "praktykach pani prezes".

Sędzia chce m.in. wyjaśnienia, dlaczego Trybunał Konstytucyjny do dziś nie zajął się złożonym w 2017 r. przez grupę posłów PiS wniosku o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą przepisów o dopuszczalności aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. Jak podaje Onet.pl, Wyrembak krytykuje również prezes TK za to, że ma próbować odwlec rozpatrywanie innego wniosku, dotyczącego zgodności z Konstytucją prawa umożliwiającego ujawnianie list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa.

To nie pierwsza taka wypowiedź sędziego dotycząca Julii Przyłębskiej. We wrześniu w piśmie do prezes TK zaapelował o "pilne zrzeczenie się funkcji".

Julia Przyłębska krytykowana przez Jarosława Wyrembaka

Jarosław Wyrembak jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W 2010 r. wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości (nie jest już członkiem tej partii). Z rekomendacji ugrupowania został w 2015 r. członkiem Trybunału Stanu, funkcję sprawował przez trzy lata.

W styczniu 2018 r. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Wyrembaka na sędziego TK i w efekcie został powołany na to stanowisko.

Więcej o:
Komentarze (170)
Sędzia TK znów krytykuje prezes Julię Przyłębską. Domaga się dyskusji o "problemach Trybunału"
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 60 razy 60

  Przecieżta osoba nie jest prezesem TK. Nie została wybrana przez zgromadzenie sędziów TK.
  To jest wańka samozwańka.....

 • antoni1967

  Oceniono 49 razy 49

  Tak to jest jak miernota dostaje stołek po uważaniu i tylko dlatego że jest żoną TW bliskiego znajomego TW Kaczyńskiego.

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 39 razy 39

  Przecież tylko wiejskie, niedouczone, odmóżdżone tłuki, nie widzą tego, co pis zrobił z TK. A teraz odmówmy litanię do wszystkich świętych pisowskich: święty Wolfgangu - módl się za nami, Święty Stanisławie Piotrowiczu - módl się za nami, święty Kujdo - módl się za nami... Dlaczego ta litania? Bo dzisiaj niedziela, bo znany troll @barli, napisał, że ci osobnicy nawrócili się jak święty Paweł:-)

 • notremak

  Oceniono 36 razy 34

  Julię to widzę za okienkiem w mlecznym: "Ruskie dwa razy!".
  I z wyglądu, i z kompetencji.

 • czechy11

  Oceniono 28 razy 28

  PiS mendy żrą się. Nie liczcie ze po to aby czynić państwo sprawiedliwymmszymdo życia. To wszysrko PiSwszawica i zaraza. Jeden gorszy od drugiego.

 • antonikarcz

  Oceniono 28 razy 26

  Towarzyszka Przyłębska nie jest od właściwej organizacji TK, towarzyszka Przyłębska jest od wykonywania woli partii i jej prezesa.

 • maciek76

  Oceniono 27 razy 25

  Żeby nie obudził się z rozgrzanym pogrzebaczem w tyłku. Kto podnosi rękę na Przygłupską i Kaczyńskiego podnosi rękę na Państwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX