Gliwice. 5 stycznia przedterminowe wybory prezydenckie. Adam Neumann będzie kandydatem KO

Dotychczasowy wiceprezydent Gliwic Adam Neumann będzie kandydował na stanowisko prezydenta tego miasta - poinformował Grzegorz Schetyna. Wieloletni prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz został senatorem Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

W opinii szefa Platformy Obywatelskiej, kandydatura Adama Neumanna zagwarantuje dalszy stabilny rozwój miasta. Grzegorz Schetyna podkreślił, że wybory nowego prezydenta Gliwic będą bardzo ważne i wyraził nadzieję, że polityka Zygmunta Frankiewicza będzie miała "dalszą, dobrą kontynuację"

Kandydatura Adama Neumanna to efekt porozumienia z władzami partii opozycyjnych - podkreślił senator-elekt Zygmunt Frankiewicz. Jak mówił, było przyjęte ustalenie, że prezydenci miast, którzy dostaną się do parlamentu, będą mogli zaproponować kandydatów na następców, a ugrupowania opozycyjne ich poprą. 

Gliwice. Przedterminowe wybory prezydenckie

Przedterminowe wybory na stanowisko prezydenta Gliwic odbędą się 5 stycznia 2020 roku. Zygmunt Frankiewicz, który piastował tę funkcję przez ostatnie 26 lat, uzyskał mandat senatora. Adam Neumann startuje z poparciem Platformy Obywatelskiej i Zygmunta Frankiewicza.

Więcej o:
Komentarze (39)
Adam Neumann będzie kandydatem KO na prezydenta Gliwic
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 11 razy 7

  Zabawne ale, co do trolli z PiS nie dociera człowiek, którego ma być może zamiar PiS poprzeć na kandydata swojej partii na prezydenta Gliwic, czyli pan Janusz Moszyński (obecnie zastępujący Frankiewicza z wyboru PiSowskiego wojewody Wieczorka) ma więcej wspólnego z PO niż pan Adam Neumann.

 • jorga

  Oceniono 6 razy 0

  Przez PO mieszkańcy Gliwic muszą stać w korkach na wjeździe do autosrady A4. Bo się wówczas gdy zapadały decyzję o postawieniu bramek Tusk obraził, że Frankiewicz jako prezydent odszedł z PO. Pamiętajcie Gliwiczanie o tym przy urnach wyborczych!

 • uploadhelski

  Oceniono 21 razy -1

  Problemem PO i Grzegorza Schetyny jest to, że ... niepotrzebnie wchodzą w nie swoją rolę. Poparcie Schetyny w Gliwicach to prawie tak jak poparcie Wałęsy, może tylko irytować.
  Zostawcie Gliwice w spokoju, damy radę. A do matołków nieodróżniających Sławomira Neumanna z Tczewa od Adama Neumanna - puknijcie się w głowę, czytajcie ze zrozumieniem.

 • destylacja

  Oceniono 27 razy -5

  -=-=-=-=-=-=-
  A nie lepiej gdyby był kandydatem w Tczewie? ;)

 • cmochall

  Oceniono 16 razy -6

  W Gliwicach bedzie rzadzic prawica , tam mieszkaja rozsadni ludzie. Obym sie mylil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX