Senator Robert Dowhan miał być kuszony przez PiS. Jest oświadczenie: Nie wybieram się do ministerstwa

"Nie wybieram się do żadnego ministerstwa" - pisze w oświadczeniu Robert Dowhan. To tego senatora według medialnych spekulacji PiS miał kusić posadą szefa ministerstwa sportu.

"W związku z pojawiającymi się informacjami zapewniam, że nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji" - pisze w oświadczeniu senator PO Robert Dowhan. Polityk podkreśla, ma stałe poglądy polityczne. "(...) tak duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach jest dla mnie oznaką wielkiego zaufania i ja państwa nie zawiodę" - napisał senator.

PiS ma kusić senatora PO ministerstwem sportu

Przypomnijmy, że wciąż nie ma informacji, kto będzie ministrem sportu. Waldemar Paruch z Centrum Analiz Strategicznych KPRM na antenie RMF FM mówił, że nie wyklucza, iż tym stanowiskiem będzie kuszony któryś z senatorów opozycji. W mediach pojawiły się spekulacje, że PiS rozmawia w tej sprawie właśnie z senatorem Dowhanem. Przyznał, że dostał ofertę kierowania ministerstwem sportu. Opowiadał, że politycy PiS raz go kuszą, a innym razem wywierają na niego presję. Ale jednocześnie zapewnił nas, że jest całkowicie lojalny i że zmiana barw oznaczałaby infamię dla niego i jego rodziny - powiedział Onetowi polityk PO.

Mateusz Morawiecki zaprezentował nowy rząd

W piątek Mateusz Morawiecki poinformował o kształcie nowego rządu. Szef rządu zaproponował, że ministrem kultury i dziedzictwa narodowego zostanie Piotr Gliński, nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin, infrastruktury - Andrzej Adamczyk, rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, obrony narodowej Mariusz Błaszczak, spraw wewnętrznych i administracji oraz koordynatorem do spraw służb specjalnych - Mariusz Kamiński, spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, ministrem rozwoju Jadwiga Emilewicz, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, finansów - Tadeusz Kościński, środowiska - Michał Woś, ministrem do spraw klimatu - Michał Kurtyka, nadzoru właścicielskiego - Jacek Sasin, rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, zdrowia Łukasz Szumowski, cyfryzacji Marek Zagórski, edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a szefem KPRM Michał Dworczyk.

Więcej o:
Komentarze (362)
Senator Robert Dowhan miał być kuszony przez PiS. Jest oświadczenie: Nie wybieram się do ministerstwa
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 85 razy 81

  bydło z pis tylko potrafi korumpować. jednak nie wszystkich się da. z suwerenem poszło łatwo, bo suweren ciemny i głupi, a tu mają problem.

 • hamsterx

  Oceniono 84 razy 80

  Żeby żaden z was się nie skałużył, a do karczewskiego
  się przyjdzie z tragarzami

 • lamerka

  Oceniono 61 razy 59

  Oprocz kuszenia, mozliwy bylby tez szantaz, a Pan jest biznesmenem, wszystkie sluzby szukaja hakow na opozycje.

 • ochujek

  Oceniono 58 razy 54

  Bardzo dobrze że omija kałuże.

 • pivit

  Oceniono 54 razy 52

  Dobrze że Pan to oświadczył publicznie bo zwłoka Morawieckiego z mianowaniem ministra sportu może być zwykłym odwróceniem uwagi od manewrów z innym senatorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX