Nieoczekiwany rywal w walce o prezydenturę? Polityka Insight: Szymon Hołownia chce kandydować

"Dziennikarz i prezenter Szymon Hołownia zamierza wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich" - przekazała dzisiaj Polityka Insight. Według ustaleń Hołownia miałby już od sierpnia szykować się do startu. Jak na razie dziennikarz nie zajął stanowiska w sprawie tych publikacji.

Na początku tego tygodnia "Wprost" przekazał, że wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta w wyborach 2020 wymienia się Szymona Hołownię, katolickiego dziennikarza. Jeden z informatorów tygodnika stwierdził, że "jeden z biznesmenów opłacił badania focusowe", by sprawdzić potencjał Hołowni jako politycznego lidera.

Chodziło raczej o sprawdzenie, czy Hołownia nadawałby się na lidera nowego projektu politycznego, gdyby pozyskał finansowanie, a nie o wyłonienie kontrkandydata dla Andrzeja Dudy

- pisał "Wprost".

>>> Kto największym zagrożeniem dla Dudy? Kamiński utrzymuje, że Kosiniak-Kamysz

Zobacz wideo

Polityka Insight: Hołownia chce kandydować, szykuje kampanię

Tymczasem w piątek Polityka Insight, centrum analityczne powstałe przy tygodniku "Polityka", opublikowało tekst, w którym autorzy w zdecydowanym tonie stwierdzają, że Szymon Hołownia "szykuje kampanię".

Dziennikarz i prezenter Szymon Hołownia zamierza wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jak się dowiadujemy, przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane

- opisuje Polityka Insight. Oficjalnych komunikatów w tej sprawie - według serwisu - należy oczekiwać na przestrzeni dwóch-trzech tygodni. Na całą sprawę rzutować miała także decyzja Donalda Tuska o rezygnacji ze startu w wyborach.

"Hołownia miały szansę na dobry wynik z Dudą"

Polityka Insight szczegółowo opisuje zaawansowanie przygotowań Hołowni: mają nad nimi czuwać dwa sztaby plus sieć wolontariuszy. Oprócz tego za Hołownią mają być już dwa "pogłębione badania" na temat jego szans.

Osoby zaangażowane w projekt przekonują też, że w badaniu Hołownia wypadł lepiej niż inni bezpartyjni kandydaci i że w drugiej turze miałby szansę na dobry wynik w konfrontacji z Andrzejem Dudą

- czytamy.

Gazeta.pl zwróciła się o komentarz do Szymona Hołowni w tej sprawie (Polityka Insight w tekście nie zamieściła jakiejkolwiek wypowiedzi dziennikarza, czy kogoś z jego otoczenia). Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Więcej o: