Wałęsa: Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Nie ma doświadczenia, jest niebezpieczny

- Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Stracił więc moje zaufanie. To mądry człowiek, ale bez żadnego doświadczenia. Dlatego jest bardzo niebezpieczny - ocenił w rozmowie z Interią były prezydent Lech Wałęsa, który jeszcze niedawno deklarował wsparcie dla PSL i właśnie lidera ludowców. - Na pewno na prezydenta się obecnie nie nadaje - stwierdził.

Były prezydent Lech Wałęsa udzielił wywiadu Interii, w którym opisał, jak jego zdaniem, przedstawia się obecnie sytuacja na wybory prezydenckie 2020. Już na wstępie Wałęsa oznajmił:

Mam swoje typy, które nie zostaną zrozumiane, więc wolałbym nie włączać się w tę dyskusję. Naród i tak mnie nie wysłucha, wybierze kogo innego. Na pańską prośbę zdradzę, że moje typy to Andrzej Olechowski oraz Waldemar Pawlak.

W dalszej części rozmowy były prezydent oceniał też kolejnych domyślnych kandydatów na urząd prezydenta.

>>> PSL na pewno gra na Kosiniaka-Kamysza, ale Tusk? Tak twierdzi wicerzecznik PiS

Zobacz wideo

Wałęsa o Kosiniaku-Kamyszu: Podałem mu rękę, a on mnie ugryzł

W ocenie Wałęsy Małgorzacie Kidawie-Błońskiej brakuje brawury, choć docenia jej polityczne doświadczenie. Natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz zupełnie nie przypada mu już do gustu. Choć jeszcze niedawno Wałęsa deklarował - co zakończyło się małym zamieszaniem - poparcie ludowców i ich lidera przed wyborami parlamentarnymi.

Czytaj więcej: Wałęsa poparł PSL. Brudziński do Kosiniaka-Kamysza: Proszę przyjąć moje wyrazy współczucia

Wałęsa tłumaczył swoje poparcie tym, że chciał pomóc PSL i jego liderowi w przekroczeniu progu wyborczego, ponieważ "była możliwość, by Kosiniak-Kamysz nie znalazł się w parlamencie". Jednak po tej sympatii ślad zaginął, gdyż Lech Wałęsa powiedział Interii:

Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Stracił więc moje zaufanie. To mądry człowiek, ale bez żadnego doświadczenia. Dlatego jest bardzo niebezpieczny. Na pewno na prezydenta się obecnie nie nadaje.

Wałęsa: Andrzej Duda musi bardzo nienawidzić narodu

Były prezydent skomentował też nominację Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu IX kadencji. Wałęsa zasugerował, że prezydent Andrzej Duda, który wskazał Macierewicza, "najpewniej robi na złość całemu narodowi".

- Trzeba nienawidzić Polaków, żeby zgłaszać takie propozycje. Andrzej Duda musi bardzo nienawidzić narodu - skwitował Lech Wałęsa.

Więcej o:
Komentarze (257)
Wybory prezydenckie 2020. Lech Wałęsa: Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 42 razy 24

  Lechu jest piękna jesień, weź no koszyk i idź na grzyby. Albo ubierz się ciepło i nad wodę o tej porze szczupak żeruje...

 • qwertura

  Oceniono 32 razy 22

  Panie Wałęsa, gdy trzeba było ratować Polskę przed Stanem Tymińskim, facetem znikąd, z czarną teczką i w okularach lustrzankach, to w drugiej turze na pana głosowałam. Z wielką niechęcią, z zażenowaniem, ale także z odpowiedzialnością za kraj, bo nasi mądrzy jak zwykle rodacy, dopuścili pajaca z partii X, do drugiej tury. Wznieś się pan teraz ponad pewne sprawy i nie utrudniaj pan ratowania tej biednej Polski.

 • kuba161048

  Oceniono 25 razy 21

  Panie Wałęsa są granice których się nie przekracza
  a jeżeli się to robi to można narazić się na śmieszność .

 • piotrus.pan11

  Oceniono 22 razy 20

  Megalomania Wałęsy od zawsze była komiczna, niemniej w latach 80-tych właśnie taki ktoś był potrzebny. Na tyle prosty i bezpośredni, żeby poprowadzić za sobą robotników i na tyle pewny siebie i pełen ignorancji, że nie docierało do niego z jak ogromną siłą się mierzy walcząc nie tylko z ówczesnym Państwem polskim, ale podważając cały powojenny układ geopolityczny, rządzony przez Sowietów. Tylko człowiek wyjątkowo zadufany w sobie i głupi mógłby uwierzyć, że ma jakiekolwiek szanse. No i Wałęsa uwierzył, po czym ku zdziwieniu wszystkich okazało się, że miał szanse i je wykorzystał. Z tego jednego powodu zawsze będzie się mu należała pewna doza szacunku. Natomiast od dłuższego czasu nie potrzebujemy już zadufanych w sobie ignorantów, więc Wałęsa stał się błaznem. Niestety megalomania nie pozwala mu siedzieć cicho, więc pewnie da nam jeszcze sporo okazji do śmiechu.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 35 razy 15

  bolek pij, graj w lotto, ale już nie pier................

 • Maciej Makarczyk

  Oceniono 15 razy 13

  Lechu miałeś swoje 5 minut i spitoliłeś, więc nie pouczaj innych, zajmij się wnukami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX