Tomasz Grodzki: "obłuda, kłamstwo i naginanie Konstytucji nie będzie mieć miejsca w Senacie"

Senator Tomasz Grodzki został zaprezentowany w piątek jako kandydat opozycji na stanowisko Marszałka Senatu nowej kadencji. Polityk przyznał, że izba wyższa parlamentu może być "przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej".
Zobacz wideo

Podczas piątkowej konferencji prasowej Tomasz Grodzki powiedział, że rozmowy dotyczące jego kandydatury na stanowisko marszałka Senatu były prowadzone od jakiegoś czasu, ale ostatnio "przyspieszyły". Decyzja dotycząca kandydata opozycji na tę funkcję zapadła wieczorem w czwartek 7 listopada.

Tomasz Grodzki o Senacie: "może być przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej"

Senator przyznał, że chce być jak najlepszym marszałkiem Senatu, o ile opozycji uda się przegłosować jego kandydaturę na to stanowisko. Według Tomasza Grodzkiego, Senat może być "przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej", a sam deklaruje, że będzie dążył do tego by "obłuda, kłamstwo i naginanie Konstytucji" nie miały miejsca w izbie wyższej polskiego parlamentu.

- W Senacie jest ogromny potencjał intelektualny. Chcę inspirować panie i panów senatorów do tego, żeby pokazać, iż politykę można prowadzić normalnie, przyzwoicie, w oparciu o merytoryczną debatę i mając jako wyznacznik dobro Polek i Polaków - powiedział dziennikarzom Tomasz Grodzki.

Tomasz Grodzki na koniec zachęcił kandydatów niezależnych, ale też senatorów wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości do poparcia jego kandydatury na marszałka Senatu. - Chciałbym również zachęcić senatorów PiS do tego, aby rozważyli, czy nie warto zagłosować na kandydata sił zjednoczonej opozycji - dodał senator.

Tomasz Grodzki wskazany został na kandydata opozycji na marszałka Senatu przez polityków Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Każdy klub osobno ma także przedstawić swoich kandydatów na wicemarszałków tej izby. Tomasz Grodzki ukończył studia na wydziale lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. 61-latek jest chirurgiem, którego specjalizacją jest chirurgia klatki piersiowej, transplantologia kliniczna i przeszczepy płuc. Od 1998 roku jest dyrektorem  Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie.

Więcej o:
Komentarze (73)
Tomasz Grodzki: "obłuda, kłamstwo i naginanie Konstytucji nie będzie mieć miejsca w Senacie"
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 35 razy 25

  Panie marszałku, powodzenia w walce o polska polityke bez łajdaków. Wiem, że całkowicie wyeliminować ich się nie da, to przynajmniej ich liczbe ograniczyć (zmniejszyć) co i tak będzie ogromnym moralnym sukcesem.

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 24

  Zwiększą pisiory wysiłek w psuciu państwa w sejmie. Z dużym wsparciem Andrzeja. Chociaż ciekawe kim mogą jeszcze przebić nominacje Banasia czy Piotrowicza.

 • polakadam

  Oceniono 30 razy 22

  Jest szansa na szanowanie konstytucji w Senacie. Bo pis jest tam w mniejszości.

 • niko8472

  Oceniono 27 razy 19

  Pożyjemy, zobaczymy. Pisiory nie jedno świństwo mają jeszcze w rękawie.

 • antekpociecha

  Oceniono 20 razy 18

  Kacze tego nie przełkną i zaraz w noc uchwalą że senat przestaje istnieć a na początek jak widać zwiększyli gaże apanaże w fabrykach trolli

 • omarko.25

  Oceniono 27 razy 17

  Karczewski,pisowski bolszewiku,nie dorastasz do pięt P.Grodzkiemu.
  Właściwy człowiek na właściwym miejscu!!!!!

 • def11

  Oceniono 24 razy 16

  "obłuda, kłamstwo i naginanie Konstytucji nie będzie mieć miejsca w Senacie"

  No to jak żyć ?!
  PiS

 • next-mcgyver2

  Oceniono 16 razy 14

  Największy plus jest taki, że jak będą kontrowersyjne ustawy pis to można przez 30 dni nagłaśniać medialnie błędy tych ustaw, zniechęcać do nich suwerena. Zapraszać przeciwników do senatu, zgłaszać poprawki etc. Po takich 30 dniach nawet pis w obliczu nowych sondaży może nie przyjąć tej ustawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX