Tomasz Grodzki: "obłuda, kłamstwo i naginanie Konstytucji nie będzie mieć miejsca w Senacie"

Senator Tomasz Grodzki został zaprezentowany w piątek jako kandydat opozycji na stanowisko Marszałka Senatu nowej kadencji. Polityk przyznał, że izba wyższa parlamentu może być "przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej".
Zobacz wideo

Podczas piątkowej konferencji prasowej Tomasz Grodzki powiedział, że rozmowy dotyczące jego kandydatury na stanowisko marszałka Senatu były prowadzone od jakiegoś czasu, ale ostatnio "przyspieszyły". Decyzja dotycząca kandydata opozycji na tę funkcję zapadła wieczorem w czwartek 7 listopada.

Tomasz Grodzki o Senacie: "może być przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej"

Senator przyznał, że chce być jak najlepszym marszałkiem Senatu, o ile opozycji uda się przegłosować jego kandydaturę na to stanowisko. Według Tomasza Grodzkiego, Senat może być "przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej", a sam deklaruje, że będzie dążył do tego by "obłuda, kłamstwo i naginanie Konstytucji" nie miały miejsca w izbie wyższej polskiego parlamentu.

- W Senacie jest ogromny potencjał intelektualny. Chcę inspirować panie i panów senatorów do tego, żeby pokazać, iż politykę można prowadzić normalnie, przyzwoicie, w oparciu o merytoryczną debatę i mając jako wyznacznik dobro Polek i Polaków - powiedział dziennikarzom Tomasz Grodzki.

Tomasz Grodzki na koniec zachęcił kandydatów niezależnych, ale też senatorów wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości do poparcia jego kandydatury na marszałka Senatu. - Chciałbym również zachęcić senatorów PiS do tego, aby rozważyli, czy nie warto zagłosować na kandydata sił zjednoczonej opozycji - dodał senator.

Tomasz Grodzki wskazany został na kandydata opozycji na marszałka Senatu przez polityków Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Każdy klub osobno ma także przedstawić swoich kandydatów na wicemarszałków tej izby. Tomasz Grodzki ukończył studia na wydziale lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. 61-latek jest chirurgiem, którego specjalizacją jest chirurgia klatki piersiowej, transplantologia kliniczna i przeszczepy płuc. Od 1998 roku jest dyrektorem  Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie.

Więcej o: