Wybory prezydenckie 2020. Platforma nie wystawi teraz kandydata, w grudniu prawybory

PO zdecydowała. 14 grudnia Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej dokona nominacji kandydata. Poinformował o tym rzecznik partii Jan Grabiec.

- To droga do wyłonienia kandydata, szansa dla każdego, kto będzie chciał w Platformie podjąć takie wyzwanie. Ja się zdecydowałam dużo wcześniej - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. - Mam nadzieję, że ktoś się zgłosi i będę miała kontrkandydata - stwierdziła. - Czas na normalną kampanię, musimy zacząć normalnie pracować - dodała.

>>> PO zdecydowała się na prawybory. Nitras: Mogą przekształcić się w prekampanię wyborczą na szefa Platformy

Zobacz wideo

Zarząd PO zdecydował ws. prawyborów

Jak powiedział Grzegorz Schetyna, "Platforma Obywatelska musi podjąć decyzję w sposób przemyślany i akceptowany przez koalicjantów z Koalicji Obywatelskiej". Na uwagę dziennikarza, że Andrzej Duda już "przekonuje wyborców", szef PO odparł: - Dla nas ważniejsza jest demokracja i chcemy robić to w taki sposób, który będzie realizował wszystkie oczekiwania wyborców - powiedział.

To niejedyna decyzja, jaka zapadła na zarządzie krajowym PO. Zdecydowano też o rekomendacji Borysa Budki na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na wicemarszałka Sejmu.

Więcej o: