Ryszard Terlecki o rekomendacji opozycji do Senatu: Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka

- Mamy większość w tym sensie, że nasz klub jest największy, będziemy chcieli wybrać naszego marszałka - powiedział Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS skomentował w ten sposób rekomendację opozycji na prezydium Senatu.

Opozycja ogłosiła dzisiaj, że Tomasz Grodzki jest kandydatem PO, SLD i PSL na marszałka Senatu. - Z tego co słyszałem wybitny lekarz i specjalista dużej klasy, natomiast jakim będzie marszałkiem Senatu, to się okaże. Naszym kandydatem jest oczywiście Stanisław Karczewski - skomentował to Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. - Zobaczymy, jak wypadnie głosowanie - dodał.

Ryszard Terlecki: Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka 

Terlecki powiedział, że PiS ma większość w Senacie "w tym sensie, że klub jest największy". - Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka - podkreślił. Pytany przez dziennikarzy, czy PiS pogodzi się z wyborem Tomasza Grodzkiego na marszałka - Jeśli nie będziemy mieć większości, oczywiście.

>>> Opozycja ogłosiła swoich kandydatów. Michał Kamiński zdradza plany PSL i opozycji na pracę Senatu

Zobacz wideo

Liderzy PO, PSL i Lewicy poinformowali na konferencji o swoich kandydatach do prezydium Senatu. Na wicemarszałków zarekomendowano Bogdana Borusewicza (PO) i Gabrielę Morawską-Stanecką (SLD). Lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że kandydat ludowców na wicemarszałka Senatu zostanie ogłoszony dopiero po posiedzeniu klubu parlamentarnego, które zaplanowano na 12 listopada. Szef ludowców powiedział, że wtedy też dowiemy się, kto będzie szefem klubu parlamentarnego PSL oraz kandydatem na wicemarszałka Sejmu

Więcej o:
Komentarze (188)
Ryszard Terlecki o rekomendacji opozycji do Senatu: Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 49 razy 47

  "- Mamy większość w tym sensie, że nasz klub jest największy"

  …A mój braciszek jest większy od twojego i może u wkopać!

  Panie Terlecki, metoda d'Honta działa w czasie WYBORÓW, a nie w głosowaniach w parlamencie - NAWET, gdyby działała także przy wyborach do senatu (a nie działa), to w już wybranym senacie wielkość klubu nie ma najmniejszego znaczenia - liczy się wyłącznie ilość głosów…

 • ona_ona_80

  Oceniono 48 razy 46

  Cały czas chodzą mi po głowie czarne myśli. Coś mi się tu nie podoba. Oni są podejrzanie pewni siebie

 • antropoid

  Oceniono 46 razy 46

  Przyjdzie butaprenowa pokrako czas, że będziecie wybierać najwyżej "marszałka" kółka różańcowego w Radiu Tirana.

 • munaciello

  Oceniono 35 razy 35

  Terlecki: Nasz klub oświadcza, że Staszek Karczewski mieszkania nie odda.

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 28

  PiS NIGDY nie umiał z klasą przegrać (wygrać z klasą zresztą też nie umie).

  To zgraja małych ludzi zachłannych na władzę jak nikt przed nimi, dlatego każda jej utrata wywołuje u nich małpi rozum i machloje.

 • biesczad1

  Oceniono 32 razy 28

  Suwerena korumpuje się tak łatwo, a tych z opozycji, tj. gorszego sortu, jakoś PiSowi nie wychodzi: tak, jest jeszcze paru przyzwoitych ludzi - na szczęście...

 • pi.mi

  Oceniono 26 razy 26

  Ryszard Terlecki: "Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka"

  Zgaduję: jakiś złodziej darów PCK? Wielbiciel ukraińskich nieletnich...? Burdeltata? Spec od brzózek smoleńskich? Handlarz ziemią kościelną? Deweloper? Spec od kopert dla katabasów?
  Taki bardziej pedofil, złodziej czy kłamczuch?
  Tyle tam macie patologii, można przebierać jak w ulęgałkach... ;-)

 • tom_aszek

  Oceniono 24 razy 24

  "Naszym kandydatem jest oczywiście Stanisław Karczewski - skomentował to Ryszard Terlecki, szef klubu PiS."

  Zawszeć to łatwiej wybrać go ponownie niż załatwiać mu nową chatę, prawda?

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 24

  I pomyśleć, że pokraczne guru tej sekty skrzeczało kiedyś o "pędzie do koryta" innych... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX