Ryszard Terlecki o rekomendacji opozycji do Senatu: Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka

- Mamy większość w tym sensie, że nasz klub jest największy, będziemy chcieli wybrać naszego marszałka - powiedział Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS skomentował w ten sposób rekomendację opozycji na prezydium Senatu.

Opozycja ogłosiła dzisiaj, że Tomasz Grodzki jest kandydatem PO, SLD i PSL na marszałka Senatu. - Z tego co słyszałem wybitny lekarz i specjalista dużej klasy, natomiast jakim będzie marszałkiem Senatu, to się okaże. Naszym kandydatem jest oczywiście Stanisław Karczewski - skomentował to Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. - Zobaczymy, jak wypadnie głosowanie - dodał.

Ryszard Terlecki: Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka 

Terlecki powiedział, że PiS ma większość w Senacie "w tym sensie, że klub jest największy". - Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka - podkreślił. Pytany przez dziennikarzy, czy PiS pogodzi się z wyborem Tomasza Grodzkiego na marszałka - Jeśli nie będziemy mieć większości, oczywiście.

>>> Opozycja ogłosiła swoich kandydatów. Michał Kamiński zdradza plany PSL i opozycji na pracę Senatu

Zobacz wideo

Liderzy PO, PSL i Lewicy poinformowali na konferencji o swoich kandydatach do prezydium Senatu. Na wicemarszałków zarekomendowano Bogdana Borusewicza (PO) i Gabrielę Morawską-Stanecką (SLD). Lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że kandydat ludowców na wicemarszałka Senatu zostanie ogłoszony dopiero po posiedzeniu klubu parlamentarnego, które zaplanowano na 12 listopada. Szef ludowców powiedział, że wtedy też dowiemy się, kto będzie szefem klubu parlamentarnego PSL oraz kandydatem na wicemarszałka Sejmu

Więcej o: