Nie żyje były poseł PiS Stefan Strzałkowski. Miał 62 lata. Brudziński: Spoczywaj w pokoju przyjacielu

W wieku 62 lat zmarł były poseł Prawa i Sprawiedliwości Stefan Strzałkowski. O śmierci polityka poinformował europoseł Joachim Brudziński.

- Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel, poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim burmistrzem Białogardu, starostą, posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - napisał na swoim Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Nie żyje Stefan Strzałkowski. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości miał 62 lata

Stefan Strzałkowski urodził się 31 sierpnia 1957 roku w Białogardzie. Z wykształcenia był nauczycielem - ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie. W latach 1998-2002 sprawował funkcję starosty białogardzkiego. Później aż do 2009 roku sprawował urząd burmistrza Białogardu.

W 2007 roku wystartował w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości. W okręgu koszalińskim uzyskał 4161 głosów. Mandat do VI kadencji Sejmu otrzymał po śmierci Mariana Golińskiego. W 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2004 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Pozostawił żonę, syna i dwie córki.

Więcej o: