Opozycja weźmie Senat? Znamy kandydatów na wicemarszałków Senatu

Według naszych ustaleń potwierdziła się informacja, że Tomasz Gordzki jest kandydatem opozycji na marszałka Senatu. Znamy też skład kandydatów do prezydium izby wyższej.

Jak wynika z naszych informacji kandydatem na marszałka Senatu będzie Tomasz Grodzki. Kandydatami na wicemarszałków: Bogdan Bogdan Borusewicz (KO), Michał Kamiński (PSL), Gabriela Morawska-Stanecka (SLD) i jeden senator niezależny.

Znamy skład prezydium Senatu

Kandydował będzie też Stanisław Karczewski, obecny marszałek Senatu.

Bogdan Borusewicz to działacz opozycji w czasach PRL, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i dotychczasowy wicemarszałek. Michał Kamiński obecnie jest w PSL, wcześniej należał do PO i PiS. W Senacie jest obecnie czterech niezależnych senatorów: Lidia Staroń, Wadim Tyszkiewicz, Stanisław Gawłowski i Krzysztof Kwiatkowski.

>>> Opozycja weźmie Senat? Jackowski: Większość w Senacie będzie płynna

Zobacz wideo

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu?

O tym, że marszałkiem Senatu zostanie prawdopodobnie Tomasz Grodzki jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza". - Ja na razie tak na prawdę nie wiem. Wiem, że toczy się finalna rozgrywka, że jestem niedaleko, ale wie pan, jak ktoś ma na imię Tomasz, to jak nie zobaczy, nie uwierzy. Jeszcze trzeba potem wygrać głosowanie w Senacie. Po naszej stronie widać, że to jest już ułożone, ale ta nasza przewaga jest skromna i PiS ciągle pracuje nad tym, żeby ją złamać - powiedział Gazeta.pl Grodzki.

Więcej o: