Andrzej Duda na razie nie ma z kim przegrać. Najbliżej Kidawa-Błońska [SONDAŻ]

W najnowszym sondażu prezydenckim Andrzej Duda w II turze pokonuje Małgorzatę Kidawę-Błońską, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia. Najmniejsza różnica jest między prezydentem a potencjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej.

Wyniki sondażu opublikował "Super Express". Pytanie zadane badanym dotyczyło II tury wyborów prezydenckich. W pierwszy wariancie pytano o pojedynek Andrzej Duda-Małgorzata Kidawa-Błońska. Urzędujący prezydent uzyskał 45 proc., Kidawa-Błońska 37 proc. "Nie wiem" odpowiedziało 18 proc. badanych.

>>> Cenicie dobry humor? Przypominamy najlepsze "kawałki" Andrzeja Dudy:

Zobacz wideo

Sondaż prezydencki. Andrzej Duda wygrywa

W przypadku starcia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem również wygrywa Duda (45 proc.). Oddanie głosu na szefa ludowców zadeklarowało 34 proc. 21 proc. to niezdecydowani. 

Gdyby w szranki z prezydentem stanął Robert Biedroń wynik byłby następujący: Duda - 48 proc., Biedroń - 33 proc., "nie wiem" - 19 proc.

Badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 5-6 listopada 2019 r. na próbie 1099 osób.

Więcej o:
Komentarze (112)
Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Andrzej Duda wygrywa z trzema kontrkandydatami
Zaloguj się
 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 36 razy 16

  To jest porażka polskiego społeczeństwa. By przestępca i krętacz, marionetka prezesa cieszył się takim poparciem.

 • emzaprawa

  Oceniono 28 razy 16

  Ciekawy sondaż. Maliniak ma poparcie takie jak PIS. Ciekawa będzie 2 tura.

 • aeromonas

  Oceniono 17 razy 9

  Droga Gazeto Wyborcza, bardzo proszę przestać publikować takie "sondaże", w dodatku pod idiotycznymi tytułami. Kampania prezydencka jeszcze się nie zaczęła. Opozycja nie wystawiła żadnych kandydatów. W takiej sytuacji przewagę ma zawsze urzędujący prezydent, nawet jeśli to tylko "prezydent". O niebo lepszy od Dudy prezydent Komorowski, który też "nie miał z kim przegrać" jednak przegrał. Bardzo proszę o przekaz "wygramy te wybory", bo kto jak kto, ale GW musi budować obywatelskie morale. A pustym defetyzmem (na razie możliwy wynik wyborów prezydenckich pisany jest palcem na wodzie) to morale osłabiacie. Jeśli chcecie pomóc, organizujcie raczej szkolenia dla kandydatów na prezydenta, niekoniecznie się tym chwaląc. Serdeczne pozdrowienia dla Całego Wspaniałego Zespołu Gazety Wyborczej.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 13 razy 9

  Jedynie nagły kryzys gospodarczy, albo odejście naczelnika "do domu pana", mogłyby namieszać w wyborach prezydenckich. W przeciwnym wypadku zwycięży gwarant 500plus Duda.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 18 razy 8

  I jeszcze może się jego pozycja wzmocnić :-( ...bo tak sobie myślę, że ostatnie "ruchy" (mianowanie Piotrowicza, Pawłowicz i Macierewicza ) będące oczywistym "strzałem w kolano" dla Pisu - to może być tylko zaplanowana zagrywka ! ...oto Duda się "pozornie" posłucha suwerena i ich nominacje cofnie czym zapunktuje u "suwerena" ...podobnie jak nagłe przyznanie wiz ....to wszystko polityka i elementy kampanii ! (kto głupi, ten to kupi)

 • mmeydey

  Oceniono 12 razy 6

  kto głosuje na człowieka grającego prezydenta, któy nie ma nic do powiedzenia? aż takim ludem Kurskiego są Polacy że nie widzą nocnego podpisywania w przerwie między nartami i Helem?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 6

  Dziwne, bo urzedujacy prezydent miał zwykle poparcie w sondażach na poziomie 70% i nie miał z kim przegrać :-)
  Prawda panie Komorowski?

 • epik73

  Oceniono 9 razy 5

  Ciekawe jak by budyń zareagował kiedy by mu powiedzieli że startuje Jolanta Kwaśniewska czy Radosław Sikorski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX