Konflikt z Morawieckim trwa. Zbigniew Ziobro od dwóch miesięcy nie uczestniczy w posiedzeniach rządu

Lista nieobecności Zbigniewa Ziobry na posiedzeniach rządu jest długa - ustalili reporterzy "Faktów" TVN. Szef Ministerstwa Sprawiedliwości zamiast spotykać z premierem i pozostałymi ministrami wolał prowadzić kampanię wyborczą i odwiedzać siedzibę PiS.
Zobacz wideo

W środę 6 listopada miało miejsce ostatnie posiedzenie rządu. Minister Zbigniew Ziobro był na nim nieobecny. Podobnie jak 29, 22, 15 i 1 października, a także 24 i 17 września.

"Pilne obowiązki" Zbigniewa Ziobry

Jak tłumaczy to rząd i resort sprawiedliwości? - Wiceministrowie są od tego również, aby zastępować na posiedzeniach Rady Ministrów swoich szefów - podkreśla Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu. Z kolei wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta pytany o nieobecności Ziobry przez TVN zapewnił, że "minister sprawiedliwości jest o wszystkim poinformowany i jest w bieżącym kontakcie z premierem, jak i innymi ministrami". Resort nieobecności Ziobry tłumaczy "pilnymi obowiązkami" prokuratora generalnego.

W trakcie kolejnych posiedzeń, na których Ziobro był nieobecny, polityk zajmował się m.in. prowadzeniem kampanii wyborczej. Bywał również w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

O konflikcie Zbigniewa Ziobry z Mateuszem Morawieckim media informują od wielu miesięcy. Spór ten po wyborach przybrał na sile. Po koniec października "Gazeta Polska" pisała o tym, że Mateusz Morawiecki zwalcza Zbigniewa Ziobrę, nie chcąc, by ten dostał fotel wicepremiera

Od czwartku media donoszą, że Ziobro wynegocjował przejęcie przez Solidarną Polskę dodatkowego ministerstwa. Objąć ma je 28-letni Michał Woś, bliski współpracownik ministra sprawiedliwości.

Więcej o: